Šogad "Rimi” Rīgas maratons 28. un 29. augustā norisināsies ar trīs dažādiem drošības līmeņiem – “Zaļo startu”, “Dzelteno startu” un “Virtuālo startu”. Stāsta Rīgas maratona direktors Aigars Nords.

“Zaļais starts” pulcēs un kopīgu startu nodrošinās vakcinētajiem un Covid-19 pārslimojušajiem dalībniekiem ar derīgu Eiropas Savienības digitālo sertifikātu. “Dzeltenajā startā” izkliedēti un ar individuālu starta laiku startēs dalībnieki ar sertifikātu par negatīvu Covid-19 testu, savukārt “Virtuālais starts” paredzēts tiem dalībniekiem, kuri nevēlas startēt klātienē vai veikt testu. Ja saslimstība ar Covid-19 pieaugs, maratonā var tikt atcelts klātienes starts dalībniekiem bez Covid-19 sertifikāta

Sestdien, 28. augustā, paši mazākie izskriesies Bērnu dienas distancēs, bet svētdien, 29. augustā, pie Brīvības pieminekļa startēs maratona, pusmaratona, 10 km un 5,5 km skrējēji.

2021. gadā pasākumā startēs būtiski mazāks dalībnieku skaits, rūpēs par drošību ierobežojot arī skatītāju un izklaides iespējas, tomēr organizatori rūpēsies, lai skriešanas svētki iespēju robežās būtu tikpat iedvesmojoši kā vienmēr.

Reģistrācija maratonam notiek līdz 5. augustam.