Rēzeknes novada Nautrēnu pagasta Rogovkā Maijas Gailumas vadībā notiek dažādas nodarbības pieaugušajiem. Gleznošana, māla izstrādājumu gatavošana, ziedu kompozīciju veidošana – tā ir iespēja iemācīties gan ko jaunu, gan kopā labi pavadīt darba dienas vakarus, atzīst vietējie. 

Pusē septiņos vakarā, kad ārā jau tumšs, Jura Soikāna Ludzas mākslas skolas Nautrēnu filiāles logos deg gaisma un telpā rosās nodarbību dalībnieki. Četru nedēļu garumā Rogovkā notiek nodarbību cikls, kurā iespējams darboties ar Latgales brūno zeltu- mālu. Šajā reizē nodarbību dalībnieki sanākuši kuplā skaitā. Ir jāpārkārto galdi, lai visiem pietiktu vietas.

“Kompānija, kura rada mieru, paši noņemam stresu, jūtamies labi. Un mēs jau nezinām, kuru reizi ir divi cilvēki, pagājušajā reizē bija drusciņ mazāk, iepriekšējā reizē bija vēl vairāk, tās kompānijas ir ļoti dažādas, gadās, ka mēs ar Eduardu divatā sēdējām, jo ir neparedzama cilvēku klātbūtne,” stāsta nodarbību vadītāja Maija Gailuma. 

Nodarbību vadītāja Maija Gailuma ir skolotāja vietējā mākslas skolā. Maijai patīk mācīties pašai un ar zināšanām labprāt dalīties arī ar citiem. Nodarbībās ir gan gleznojuši, veidojuši, strādājuši ar zīdu, krāsainajām smiltīm, mālu. 

“Man draudzenes no citas Latvijas puses saka, ka, cik Jūs laimīgi, mums nekas nenotiek, tiešām apskauž labā nozīmē. Mēs esam Dieviņa noskūpstīti, ka mums ir mākslas skolas filiāle un ka mums ir mūsu Maija. Ar tādu skolotāju ir milzīgs prieks darboties,” stāsta nodarbību apmeklētāja Irēna. 

Nodarbībās strādājot ar mālu dalībnieki gatavo gan dekorus, gan traukus, kā, piemēram, svečturus, vēja zvanus, vāzes un vēl daudz ko citu. Publika ir raiba, tā nodarbību dalībniekus raksturo skolotāja Maija Gailuma. Gan bērni, gan pieaugušie,  gan vietējie Rogovkas iedzīvotāji, gan ciemiņi. Nodarbību laikā dalībnieki pagūst izgatavot pat vairākus izstrādājumus. Vietējiem darbs ar mālu nebūt nav svešs. Un, kā uzsver  Nellija, Maijai izdodas ikvienā atvērt radošumu. 

“Maija iemāca jebkuram iemīlēt to, ko viņš dara, un, ja nesanāk, viņa pieliek savu roku, un visiem viss sanāk. Tie, kuri nekad nav gleznojuši un teikuši, ka nekad negleznos, viņi sāk gleznot, protams, ir ar ko aizpildīt brīvo laiku. Uz visām nodarbībām nāku, jo es domāju, ka tas ir tikai pie mums Rogovkā, tik daudz visa, ” Nellija. 

Šo sestdien keramikas darbnīcā “Podnieki” notiks cepļa kurināšana ar ugunskuru un zupas vārīšanu. Savukārt svētdien varēs vērtēt rezultātu, kādas pārvērtības darbnīcu dalībnieku rokās būs ieguvis Latgales brūnais zelts.