Saeima paātrinātā kārtībā un bez debatēm apstiprināja ieceri no nākamā mēneša līdz gada beigām mazināt rēķinus par elektrību, par 60 procentiem samazinot sadales tarifa fiksēto daļu. Tas izmaksās vairāk nekā 30 miljonus eiro, ko segs no "Latvenergo" dividendēs izmaksājamās peļņas.

Atbalsta pasākumu ikvienam elektroenerģijas lietotājam līdz gada beigām samazināt izmaksas valdība pieņēma savā pirmajā sēdē. Saeimā šis jautājums papildu diskusijas neraisīja. Rēķini samazināsies vidēji par 18%, taču tie arvien būs augstāki nekā pirms sadales tarifu pieauguma par 30% šā gada jūlijā. Tas izmaksās ap 30,5 miljoniem eiro, ko segs no "Latvenergo" dividendēs izmaksājamās peļņas daļas. Šādu risinājumu Saeimas Budžeta un finanšu ( nodokļu) komisijas vadītājs Jānis Reirs no „Jaunās Vienotības” pamato ar iegūtajiem datiem, ka „Sadales tīkls” elektroenerģiju zudumu segšanai un sprieguma uzturēšanai no mātes kompānijas „Latvenergo” iepērkot par 140 eiro megavatstundā – krietni dārgāk par biržas cenu, tādējādi mākslīgi audzējot „Latvenergo” peļņu.

Līdz ar pieņemto risinājumu mājsaimniecībām ar vienas fāzes un 16 ampēru pieslēgums, fiksētās komponentes tarifs pēc 60% samazinājuma būs 2,43 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa līdzšinējo 6,08 eiro vietā. Mājsaimniecībai ar vienu fāzi un 20 ampēru pieslēgumu šī maksas daļa saruks no līdzšinējiem 7,6 eiro līdz 3,04 eiro. Savukārt mājsaimniecībai, kurai ir trīs fāzes un 20 ampēru pieslēgums, fiksētās komponentes maksa bez PVN samazināsies no 18,4 līdz 7,36 eiro.

Klimata un enerģētikas ministrijas arī plāno plašāk informēt par iespēju izvēlēties mazākas pieslēguma jaudas, jo bieži klients maksā par neizmantotu jaudas apjomu.

Vienlaikus ministrija līdz 1. novembrim gatavos vidēja termiņa risinājumus sistēmas pakalpojumu tarifu pieauguma ierobežošanai no nākamā gada. Premjerministre Evika Siliņa no „Jaunās Vienotības”, Saeimas Tautsaimniecības komisijas deputāts Andris Kulbergs no "Apvienotā saraksta" un arī Budžeta komisijas vadītājs Jānis Reirs norādījuši, ka kopā ar regulatoru būtu jāpārskata strauji kāpušie elektroenerģijas sadales tarifi.