Saeima galīgajā lasījumā pieņēmusi likumu par smagās finanšu grūtībās nonākušās Rēzeknes pilsētas domes atlaišanu. Taču to Satversmes tiesā apstrīdēt ir gatavi līdzšinējās Rēzeknes koalīcijas deputāti, kuri šo procesu dēvē par politisku izrēķināšanos. Savukārt Saeimas Juridiskais birojs likumā atspoguļotās budžeta nekārtības neuzskata par pietiekamiem argumentiem juridiski pamatotai domes atlaišanai.

Rēzeknes domes atlaišanu rosināja, ņemot vērā kavēšanos pieņemt pašvaldības budžetu ar samazinātiem izdevumiem. Šāda nepieciešamība radās, jo plaša atpūtas kompleksa būvniecības izmaksu dēļ pašvaldība iedzīvojās pamatīgās problēmās, draudēja nespēja nodrošināt pamatpakalpojumus izglītības, sociālajā un citās jomās. Rēzeknes valdošā koalīcija centās panākt pašatlaišanos, neapmeklējot vairākas sēdes pēc kārtas. Šī pieeja mainījās, kad 5 miljonu eiro aizņēmuma saņemšanai no Valsts kases pašvaldība sāka izpildīt Finanšu ministrijā izveidotās stabilizācijas komisijas uzdevumus.

Pavasarī ar novēlošanos pieņēma Rēzeknes pašvaldības budžetu, kurā daļa izdevumu mazināti. Uz sadrumstalotu un nepārskatāmu budžeta grāmatvedības un veidošanas procesu norādīja arī Valsts kontrole.

Saeimas Juridiskais birojs šī likumprojekta anotācijā atspoguļotajās budžeta procesa nekārtībās nesaskatīja juridiski pietiekamu pamatojumu pašvaldības domes atlaišanai. Tomēr Rēzeknes domes atlaišanas likumprojekts, ko Saeimas vairākums šodien atbalstīja, nav mainīts ne par zilbi.

Par Rēzeknes domes atlaišanu balsoja "Jaunās Vienotības", Apvienotā saraksta un Nacionālās apvienības, Progresīvo deputāti, kā arī pie frakcijām nepiederošie Oļegs Burovs, Aleksandrs Kiršteins, Igors Rajevs. Pāris deputāti atturējās, bet pret bija "Stabilitātei", Latvija pirmajā vietā un Zaļo un zemnieku savienības deputāti.

Vienlaikus Rēzeknes domes vadība visu šo procesu turpināja dēvēt par politisku izrēķināšanos. Līdz ar šo balsojumu Saeimai jārēķinās ar lietu Satversmes tiesā. Rēzeknes pašvaldības līdzšinējās vadības vārdā to iesniegs pirms dažiem mēnešiem domes priekšsēdētāja amatā ievēlētais Aleksejs Stecs no partijas "Kopā Latvijai".