Saeima lūdz Dānijas parlamentu un tiesībsargājošās iestādes palīdzēt rast risinājumu, lai Latvijas pilsone Kristīne Misāne netiktu izdota Dienvidāfrikas Republikai.

Saeima 16.janvārī pieņēma vairāku pozīcijas deputātu iesniegto lēmumu par Kristīnes Misānes tiesību aizsardzību, par kuru nobalsoja 92 deputāti.

Lēmums nosaka, ka Saeima “lūdz Dānijas parlamentu un Dānijas tiesībsargājošās iestādes sniegt atbalstu Latvijas kompetentām iestādēm, rodot risinājumus, lai Latvijas pilsone netiktu izdota Dienvidāfrikas Republikai”.

Tāpat lēmumā norādīts uz Latvijas Republikas Satversmes 98.pantā noteikto, ka ikviens, kam ir Latvijas pase, ārpus Latvijas atrodas valsts aizsardzībā, kā arī uz starptautisko organizāciju ziņojumiem par cilvēktiesībām neatbilstošiem apstākļiem Dienvidāfrikas Republikas ieslodzījuma vietās.

Raidījumā Pēcpusdiena Saeimas deputāte Inese Lībiņa-Egnere (Jaunā Vienotība) skaidro, kāpēc tieši Saeimā skata šo jautājumu.

Viedokli izsaka Latvijas Republikas Prokuratūras pārstāve Laura Majevska un Latvijas Universitātes krimināltiesisko zinātņu katedras lektors Gunārs Kūtris.