Saeima 25. novembrī galīgajā lasījumā pieņēma likumu par piespiedu dalītā īpašuma izbeigšanu. Ar speciālu likumu izveidots mehānisms, kā no 2023. gada izbeigt piespiedu dalīto īpašumu daudzdzīvokļu mājas dzīvokļu īpašnieku un zemes īpašnieka starpā. Dzīvokļu īpašnieku kopībai varēs izmantot speciālu izpirkuma tiesību uz zemes īpašniekam piederošo zemi. Opozīcija uzskata, ka likums izbeigs piespiedu dalīto īpašumu privatizētajās daudzdzīvokļu mājās zemes īpašnieku interesēs.

Ko paredz likums, skaidro Saeimas deputāts, šī likuma referents Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas vārdā Viktors Valainis (Zaļo un zemnieku savienība).

Saeimas deputāte Regīna Ločmele (Saskaņa) norāda, ka, pieņemot "Piespiedu dalītā īpašuma privatizētajās daudzdzīvokļu mājās izbeigšanas likumu", daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašniekiem tiek uzlikts jauns, nesamērīgs slogs - viņiem zeme jāizpērk par 100% no kadastrālās vērtības, lai gan vidējā vērtība šiem zemes gabaliem ir 30% no kadastra. Viedokli izsaka Regīna Ločmele.