Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija 4.februārī pirms galīgā lasījuma atbalstīja likumprojektu par Rīgas domes atlaišanu.

Ņemot vērā iniciēto parakstu vākšanu, koalīcija bija nolēmusi uz laiku atlikt Rīgas domes atlaišanas likumprojekta skatīšanu. Līdz pagājušās nedēļas ceturtdienai par referenduma izsludināšanu tika savākti aptuveni 1,6% no nepieciešamā parakstu skaita. Lai ierosinātu referendumu, līdz februāra vidum par to jāparakstās vismaz 154 868 pilsoņiem.

Saskaņā ar likumu "Par pašvaldībām", pieņemot likumu par domes atlaišanu, pēc Ministru kabineta priekšlikuma attiecīgajā administratīvajā teritorijā tiek iecelta pagaidu administrācija. Pagaidu administrācija pilda likumos paredzētās domes funkcijas un darbojas līdz dienai, kad uz pirmo sēdi sanāk jaunievēlētā dome.

Skaidro Saeimas deputāts, likumprojekta referents Mārtiņš Šteins (Attīstībai/ Par!), Saeimas deputāte (KPV LV) Iveta Benhena-Bēkena un Saeimas deputāts (Saskaņa) Vjačeslavs Dombrovskis. Komentē politologs Jānis Ikstens.