Vai būtu ieviešams ierobežojums skolēniem sliktas atzīmes katrā priekšmetā labot ne vairāk kā reizi gadā. Nepieļaut šādu plānu platformā "Manabalss.lv" rosinājusi kāda skolniece. Par vienotu pieeju viņas iniciatīvai arī šodien atbildīgajā Saeimas komisijā deputātiem un izglītības jomas pārstāvjiem neizdevās panākt vienprātību.

 

No nākamā mācību gada visās Latvijas skolās stāsies spēkā pilnveidotā mācību snieguma vērtēšanas kārtība. Šobrīd skolās ir atšķirīgas vērtēšanas skalas, bet nākotnē tās būs vienādas. Jaunā kārtība paredz ieviest jaunu vērtēšanas noteikumu, ka skolēns vienā priekšmetā drīkstēs uzlabot tikai vienu atzīmi. Šis gads noteikts par pārejas periodu, kad skolas varēja izvēlēties, vai to ieviest jau tagad.

 

Rīgas 64. vidusskolas skolnieci Paulu Gļebu satrauca plānotā vērtēšanas noteikumu maiņa, tāpēc platformā “Manabalss.lv” viņa rosināja atcelt šo ierobežojumu un ļaut skolēniem brīvāk un biežāk uzlabot savas atzīmes, kas ļautu vairāk motivēt mācībām.

Paula skaidro, ka jau šobrīd esot novērojama nepatika no skolēnu puses un arī vecāku sašutums, jo bērnu atzīmes nevis uzlabojas, bet tieši pretēji – krītas. Tāpat jauniešu vidū pieaugot pārbaudes darbu kavēšana, jo viņi nejūtas pietiekami sagatavoti un uztraucas par iespējamo atzīmi, kuru pēc tam nevarēs labot.