Latvijas Universitātes Akadēmiskā centra teritorijā Torņakalnā šodien ielikts pamatakmens Rakstu mājai. Pirmā no LU Akadēmiskā centra ēkām Torņakalnā bija Dabas māja, pēc tam durvis vēra Zinātņu māja. Līdz ar Rakstu mājas būvniecības pabeigšanu 2023. gada rudenī vienuviet atradīsies lielākā daļa līdz šim pa visu Rīgu izvietoto LU fakultāšu.

Saistībā ar šo notikumu raidījumā Pēcpusdiena sazināmies ar Latvijas Universitātes rektoru Indriķi Muižnieku.

Rakstu mājā atradīsies Biznesa vadības un ekonomikas, Humanitāro zinātņu, Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas, Sociālo zinātņu, Teoloģijas, kā arī Vēstures un filozofijas fakultātes, vairāki institūti, LU Kultūras centrs un amatiermākslas kolektīvi, Biznesa inkubators, bibliotēka un citas struktūrvienības.

Rakstu māja būs lielākā no trim Akadēmiskā centra būvēm - kopējā ēkas lietderīgā platība būs 26 000 kvadrātmetru. Tai būs astoņi virszemes un viens pagrabstāvs. Rakstu māja atradīsies uz dienvidiem no Zinātņu mājas, blakus Vienības gatvei.

Torņakalnā tuvāko gadu laikā plānots celt arī Sporta māju ar trīs sporta spēļu zālēm, peldbaseinem, trenažieru, aerobikas un deju zālēm un citām telpām.