Biedrība “Dr.Klauns” uzsāk savu ikgadēju labdarības kampaņu “Palīdzi veseļoties, nevis ārstēties!”, kurā ikvienam ir iespēja piedalīties, līdz 31. augustam ziedojot mājas lapā drklauns.lv, pērkot TIO saldējumu, arī veikalos “Rimi Latvia” izvietotajās ziedojumu kastītēs vai turpat iegadājoties dakteru klaunu sarkanos degunus. Visi saziedotie līdzekļi tiks novirzīti Dakteru Klaunu regulāram ikdienas darbam, un palīdzēs viņiem būt tur, kur gaida mazie pacienti, viņu vecāki un mediķi – Latvijas slimnīcās.

Bērnam slimnīcā esot ir smagi ne tikai vien no pašas slimnīcas — viņam var būt bail no svešas vides, no dakteriem un procedūrām, no tā, ka vecāki ir ļoti satraukušies. Tas ir stress, kas ietekmē mazā pacientā vispārīgo stāvokli. Pārvarēt sāpes un bailes, iegūt spēkus, noskaņoties uz uzvaru bērniem palīdz Dakteri klauni. Viņi nav animatori, bet īpaši profesionāļi, kuru uzdevums ir blakus medpersonālam veikt kopīgo misiju —palīdzēt bērniem ātrāk veseļoties. Jau deviņus gadus Dakteri klauni ik dienu dodas uz Latvijas slimnīcu bērnu nodaļām, lai atbalstītu mazos pacientus.

Plašāk - sarunā ar biedrības “Dr. Klauns” vadītāju Mariannu Milovsku.

Labdarības kampaņa sākās ar neierastu zibakciju — 27. jūlijā, neskatoties uz lietaino laiku, medicīnas klaunādes profesionāļi, kuri ikdienā strādā Latvijas slimnīcās, izgāja Rīgas ielās. Viņu mērķis bija uzdāvināt ikvienam rīdziniekam dažus prieka mirkļus un pievērst līdzcilvēku uzmanību emocionālās veselības problēmai un nepieciešamībai atbalstīt bērnus slimnīcās.

Marianna Milovska: “No tā, kā mēs jūtamies, kas ir uz sirds, pēc būtības ir atkarīgs arī tas, kā mēs dzīvojam savu dzīvi. Vienu un to pašu notikumu mēs varam pārdzīvot gan stresaini, gan mierīgi un līdzsvaroti. Dakteru klaunu uzdevums ir palīdzēt mazajiem pacientiem un viņu vecākiem no pirmā stāvokļa tikt uz otro.”