11. augusta valdības sēdē tika apstiprināti Izglītības un zinātnes ministrijas iesniegtie grozījumi 2004. gada 24. augusta noteikumos Nr.740 “Noteikumi par stipendijām”, paredzot, ka atbalsts studentiem, kuriem Covid-19 pandēmijas ietekmē samazinājušies ieņēmumi, tiek attiecināts tikai uz budžeta vietās studējošajiem.

Saskaņā ar Latvijas studentu apvienības aptaujas datiem aptuveni desmitā daļa studentu Covid-19 krīzes dēļ apsver iespēju šogad pamest studijas. Galvenais iemesls ir tieši finansiālās grūtības. Lai studējošos atbalstītu, IZM ir lēmusi palielināt stipendiju saņēmēju skaitu un teju simts eiro vietā piešķirt 200 eiro. Kopā stipendijas varētu saņemt vairāk nekā četri tūkstoši par valsts budžeta naudu studējošo.

Vietnē manabalss.lv ir sākta parakstu vākšana, lai panākt likumdošanas grozījumu, kas paredzētu vienlīdzīgu atbalstu visiem Latvijā studējošajiem, arī par savām studijām maksājošiem. Par to stāsta šīs iniciatīvas autore Lāsma Bērziņa.

Latvijas Studentu apvienības viedokli pauž Justīne Širina, situāciju skaidro izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska.