11. augustā sākas pirmie Aglonas svētku pasākumi, kuru laikā līdz 13. augustam Aglonas bazilikas teritorijā nedrīkstēs uzturēties vairāk kā 400 personas. Kas jāielāgo, uz svētkiem dodoties, ar kādiem ierobežojumiem jārēķinās, kā strādās policija - stāsta Valsts policijas Galvenās kārtības policijas pārvaldes priekšnieka vietnieks Lauris Arājs.

Visa Aglonas bazilikas teritorija svētku laikā tiks norobežota un to kontrolēs atbildīgo institūciju pārstāvji. Arī Svētavots būs norobežots un atradīsies daļēji ārpus svētkus norises teritorijas, nodrošinot piekļuvi tam gan no teritorijas iekšpuses, gan ārpuses.

Svētku apmeklētājiem ir jāievēro distance - vismaz divi metri - un tie tiek aicināti neveidot rindas, kā arī nedrūzmēties ārpus Aglonas bazilikas teritorijas, piemēram, stāvlaukumos un pie Sakrālā laukuma vārtiem. Ikvienam ir jāievēro valstī noteiktie un svētku organizatoru noteiktie piesardzības pasākumi, tai skaitā jāizvairās no koplietošanas priekšmetu lietošanas, kā arī bieži un rūpīgi jāmazgā rokas.

Svētku laikā Aglonas svētvietas teritorijā nenotiks tirdzniecība un netiks piedāvāti ēdināšanas pakalpojumi.