Šonedēļ sāks pedagogu vakcināciju. Lai raitāk to nodrošinātu, pedagogi aicināti pieteikties vakcinācijai pa tālruni 8989 vai vietnē "manavakcina.lv".

No 12. aprīļa vakcīna pret Covid-19 pienākas 52 392 pedagogiem, savukārt no 3.maija varētu sākt potēt atlikušos 23 924 pedagogus, žurnālistiem pavēstīja veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

"Situācijas ir ļoti dažādas, skolās, kuras ir pieteikušās un jau zina konkrētu dienu, kad notiks vakcinācija, valda svētku noskaņojums," stāsta skaidro neatkarīgās izglītības biedrības valdes locekle, privātās vidusskolas un bērnudārzu "Patnis" valdes priekšsēdētāja Zane Ozola. "Diemžēl jāsaka, ka ir skolas reģionos, kur direktores saka, jā, mēs veidojam sarakstus, bet nav ne mazākās nojausmas, ko ar tiem darīt. Ļoti liela nozīme ir pašvaldībai, kā tā reaģē uz prioritāro grupu vakcināciju."

Kā labo piemēru viņa min Ādažu pašvaldību, kas ir ļoti atsaucīga, bet citās vietās ir pretēji arī vēl valda neziņa.

No šodienas visā valstī vakcinē bērnudārzu, speciālo skolu, 1.-6.klašu un 50 drošo pašvaldību vispārizglītojošo skolu skolotājus. Vienlaikus aptuveni 15 000 pedagogu šobrīd ir pieteikušies pa tālruni 8989 vai "manavakcina.lv". Turklāt sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju (IZM) vakcinējamo pedagogu saraksti tiks atjaunoti ik nedēļu.

No 19. aprīļa plānotas izbraukuma vakcinācijas skolās.