Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas “Saules skola” jaunu korpusu celtniecība ir viens no vērienīgākajiem Daugavpils izglītības iestāžu modernizācijas projektiem. Faktiski no jauna pilsētā top vesels kvartāls, kas būs veltīts bērnu un jauniešu piesaistei mākslai. Šobrīd spāru svētkus  svin topošā bērnu mākslas skola. Un finiša taisnei tuvojas arī  skolas galvenās ēkas būvdarbi. Šis komplekss ar savu arhitektonisko risinājumu kļūs arī par sava veida vizītkarti Daugavpilij. Bet par Saules skolas esamību uz fasādes norādīs dekoratīvs elements, ko mākslinieki nodēvējuši par „Saules vainagu”.

Ap topošo jauno Daugavpils Saules skolas kompleksu šobrīd vēl rosās celtnieki,  taču ēka ir faktiski pabeigta, atlikušas detaļas, kas šo ēku padarīs par pilsētas rotu  un vizītkarti, jo tieši šo ēku, kas izvietojusies pie Daugavas, tieši pretī Vienības tiltam,   pamanīs ikviens, kurš iebrauks Daugavpilī.

“Jau izsludinot konkursu, un runājot par arhitektūras uzdevumu, viens no galvenajiem svarīgākajiem  bija veidot vizuālo tēlu, tieši iebraucot pa šo Saules ielu, bijušo Pēterburgas vēsturiskajā centrā. Autori piedāvāja šo jauno ēku veidot kā tādu vainagu, kā tāda Daugavpils rota. Un veidos tādu kā viedzīmi, kā pilsētas simbolu,” , stāsta Daugavpils Saules skolas direktore Ingūna Kokina.

Ap Saules skolas, kas pirms trim gadiem nosvinēja savu 100 gadi,  galvenās  ēkas fasādi šobrīd tiek uzstādīts karkass, kas kļūs par pamatu jau dekoratīvajiem elementiem, kas kopumā arī kļūs par pašas Saules skolas simbolu -  „Saules vainagu”.

“Pie šī metāla karkasa tiks stiprināti keramikas paneļi, tie jau ir iegādāti. Un tas veidos tādu ažūru konstrukciju, ko vēl papildinās vitrāžas lodziņi ar stikliem. Mums ir Saules kvartāls un būs Saules vainags,” tā Ingūna Kokina.

Saules kvartāls, kurš  vēl ne tik sen  līdzinājās graustu rajonam, ar pus sabrukušām un apdegušām ēkām, tiešām guvis jaunu, svaigu un modernu skatu, arī iekštelpās, kas   būs atbilstošas visām mūsdienu prasībām mākslas izglītības nozarē-  darbam un apmācībai dažādās programmās - glezniecībā, keramikā, foto/video mākslā, kokapstrādē un tekstilmākslā. Turklāt, pats Saules kvartāls arī apaug, top vēl viena ēka - bērnu mākslas skola.

“Esam nosvinējuši spāru svētkus jaunajā - mazajā korpusa ēkā Saules ielā 2, kur kādreiz atradās bijušās «Daiļrades» darbnīcas.  Mums ir divas skolas, viena ir dizaina un  mākslas vidusskola, kurā mācās profesionālās izglītības programmas un mums ir bērnu mākslas skola, kurā mācās vairāk nekā 300 bērni. Tieši šī ēka arī svin spāru svētkus. Ir projektā nākotnē vēl divas citas ēkas, ceram, ka tas īstenosies. Bet šīs ēkas ceram nodod ekspluatācijā jau līdz ar jauno mācību gadu.”

Respektīvi,  pilsētnieki un Daugavpils viesi jau vasarā varēs vizuāli baudīt jauno Daugavpils arhitektonisko kompleksu, kas pašai Saules skolai būs dāvana 103 gadadienā,  un tā izmaksāja gandrīz 5 miljonus eiro.