Ļaut pilsētniekiem izjust savvaļas dabas tuvumu, gatavojot un plānojot apstādījumus,  ir šī gada Daugavpils apzaļumotāju galvenā koncepcija. Ap simts tūkstošu stādu ik gadu pašvaldība izaudzē savās siltumnīcās, daļa no kuriem jau šajās dienās, pirms Lieldienu svētkiem, izrotās pilsētas parkus un ielas.

Daugavpils siltumnīcās plaukst un smaržo tā dabas rota, kas, kā stāsta pilsētas būvvaldes pilsētvides nodaļas ainavu speciālists Krišs Smildzers, jau ienes un vēl ienesīs savu artavu pilsētvides ainavā, koncepcija šogad Daugavpilij – atteikties no pagātnes, kas iespējams apnikusi un ienest svaigas, var teikt, lauku, savvaļas notis.

“Mums ir piecas lielās siltumnīcas, kas ir pilnas ar jauniem stādiem. Sīpolpuķes jau ir sastādītas pilsētas parkos un skvēros. Palikušas vēl vasaras puķes, kas tiks stādītas maijā. Mēs radikāli mainām pilsētas ainavisko telpu. Ienesam pilsētā savvaļu, savvaļas dabu, izmantojot ziemcietes, graudzāles.”

Savvaļas augu, kas ienāks Daugavpils pilsētvides ainavā,  nosaukumi dažādi, vairumā  tie audzēti pašu siltumnīcās.

“Jāmēģina ko jaunu, redzēsim, kā to novērtēs pilsētnieki. Mums gribās, lai pilsētā kļūst krāšņāka. Daļu sēklu mēs iepērkam, bet lielākoties audzējam stādus savās siltumnīcās. Būs ģipsenes, kosmejas, graudzāles, sārzāle, Dienvidamerikas vērnbene, puķdabaka. Arī atraitnītes, to ir 4000, kas sastādīti siltumnīcās.”

Paralēli puķu stādiem, kas iestājoties siltākam laikam, jau sakņosies un savu pilnbrieda plaukumu sagaidīs pilsētas parkos un skvēros vasarā, košāku pilsētvidi  pirms Lieldienām dara daugavpiliešu un pilsētas viesu jau iepriekšējos gados novērtētie ainas objekti - skolnieku izkrāsotas olas, lielas un košas.

“Olas ir Rīgas ielā, Vienības laukumā, izvietotas arī dažādos pilsētas mikrorajonos. Tās lielas un pamanāmas, krāsainas.”

Savvaļas augu ienākšanu pilsētvidē  Daugavpili varēs  novērtēt līdz ar dabas atmodu un siltā laika iestāšanos.