Sabiedrisko elektronisko un plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) noraidīja padomes locekļa Jāņa Eglīša priekšlikumu mainīt sabiedrisko mediju pasūtījuma vadlīnijas, nosakot, ka ES priekšvēlēšanu debates var rīkot tikai latviešu valodā vai kādā no ES valodām.

SEPLP nolēma noraidīt Eglīša ieteikumu grozīt Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu sabiedriskā pasūtījuma vadlīnijas, jo tas nozīmētu iejaukties Latvijas Televīzijas programmu veidošanā.  

Lēmums pieņemts, padomes vairākumam, proti, padomes locekļiem Jānim Siksnim un Sanitai Uplejai-Jegermanei, balsojot "pret", paziņojumā medijiem informēja SEPLP.

SEPLP padomes priekšsēdētājs Jānis Siksnis norādīja, ka nav noticis nekas jauns, jo Latvijas Televīzija ir rīkojusi šādas debates visās iepriekšējās vēlēšanās, tai skaitā arī 2022.gada rudenī, kad bija Saeimas vēlēšanas. Protams, šobrīd sabiedrības nostāja ir mainījusies pret krievu valodas izmantošu publiskajā vidē, līdz ar to notiek šādas diskusijas un iebildumi.

Piektdien pie SEPLP ēkas tika pieteikts pikets pret SEPLP krievu valodu sabiedriskajos medijos. Piketa laikā bija sanākuši 9 cilvēki. Viena no piketētājām bija Dace, kura skaļi pauda savu viedokli, norādot uz sabiedrības daļu, politiķu un valdības bailēm atzīt faktus un nostāties latviešu pusē.  

Viens no piketa organizatoriem Morics Menģelsons skaidro, ka vēlas panākt sarunu aizsākumu jo ir pret debatēm krievu valodā, un arī pret SEPLP, kuri ir atbildīgi par sabiedrisko pasūtījumu. Viņš norāda, ka pēc Krievijas uzsāktā kara Ukrainā situācija ir mainījusies:

Ar šo piketi nebeidzas, jo jau nākamajā pirmdienā pie SEPLP ēkas būs zibakcija. Lai gan debašu laikā varēs runāt latviski, tulkojums vienalga tiks nodrošināts krievu valodā un tas nav pieņemami, uzsver viena no piketa organizētājām Ina Druviete