Šovasar, paužot savu solidaritāti ar Ukrainu, Latvijā daudzviet uzziedēs saules puķes, arī Valmieras novadā. Maija sākumā iedzīvotāji tika aicināti sēt un izaudzēt stādiņus, lai nākamo trešdien, Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā - tās varētu stādīt arī novada pilsētu un pagastu puķudobēs, skvēros. Un par šīs akcijas, "Stādīsim saules puķes bērniem", norisi Vidzemes korespondentes Guntas Matisones ierakstā.

Valmieras pirmskolas izglītības iestādes "Ezītis" struktūrvienības "Ābelīte" bērni un audzinātājas ir viens no kolektīviem, kas atsaukušies aicinājumam – "Stādīsim saules puķes bērniem". Kopīgi tad arī saules puķes tika iesētas, katram podiņam, kur augs stādiņš, uzrakstīts arī stādītāja vārds.

Audzinātāja Gunta Beinare stāsta, ka pirms saules puķu stādīšanas, kopīgi ar bērniem ir arī runāts par to, kas notiek Ukrainā.

Gunta Beinare arī vērtē, ka ļoti svarīgi ir ar bērniem, viņiem saprotamā veidā, runāt arī par šiem skarbajiem notikumiem.

Iecere Valmieras novadā veidot saulespuķu dobes, kā stāsta novada pašvaldības arhitekta palīdze Marta Katana, ir savā ziņā simbolisks veltījums bērniem, jo bērniem, arī ukraiņu, ir jādzīvo pasaulē, kurā valda miers.

Lai īstenotu šo ideju, tad novada pilsētās un pagastos būs īpaši atvēlas vietas saules puķu dobēm, kur tās varēs iedēstīt Starptautiskajā bērnu aizsardzības dienā.

Kopīgā saules puķu stādīšana Valmieras novadā būs 1.jūnijā, bet, protams, ikviens jau varam iesēt arī savu saules puķi – mieram un solidaritātei un arī vasaras priekam.