Latvijā pieaug Covid-19 izplatība, tā informē Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC). Notekūdeņu monitorings liecina par jaunā Covid-19 varianta „Eris” klātbūtni Latvijā. Nedaudz palielinājies arī stacionāros uzņemto pacientu skaits ar Covid-19.

Lai arī saslimstības līmenis joprojām ir relatīvi neliels, veselības nozarē sabiedrību aicina būt piesardzīgiem un testēties, ja ir aizdomas par saslimšanu.

Aizvadītās divas nedēļas vērojams pieaugums saslimstībā ar Covid-19, tā informē Slimību profilakses un kontroles centrā. To pamanījuši arī sociālo mediju lietotāji, kuri arvien biežāk raksta par saslimušiem draugiem, kolēģiem un ģimenes locekļiem. Pašlaik pozitīvs ir katrs ceturtais veiktais Covid-19 tests. Izplatības pieaugumu rāda arī notekūdeņu monitorings. Šobrīd vairākos Latvijas reģionos konstatēta tā izplatība.

Kopumā gan saslimstība joprojām raksturojama kā zema un īpaši papildus piesardzības pasākumi pārsvarā nav ieviesti ne darba vietās, ne slimnīcās. Piemēram, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca ziņo, ka neliels pieaugums redzams, taču pašlaik veselības aprūpei papildus slogu tas nerada. Kopumā slimnīcās šobrīd stacionē 39 pacientus nedēļā – divas reizes vairāk nekā vasarā. Arī pie ģimenes ārstiem šobrīd nāk vairāk pacientu ar elpceļu saslimšanām, taču ne visi atbildīgi veic testēšanos, tā skaidro ģimenes ārste Linda Reitzle.

Simptomi ir tie paši, ko jau šķiet labi zinām – kā citām elpceļu saslimšanām. Klepus, nogurums, paaugstināta temperatūra. Kā zināms, iedzīvotājiem joprojām ir iespējams arī saņemt Covid–19 vakcīnas, kas pielāgotas arī vīrusa Omicron variantam. SPKC tās šobrīd rekomendē riska grupu pacientiem. Turklāt tie, kas reiz jau izslimojuši vai bijuši potēti, nevar arī justies 100% droši, jo pa šo laiku ir parādījušies jauni varianti un mutācijas, kas iepriekš iegūto aizsardzību var apiet. Par dažiem saslimšanas gadījumiem jaunā mācību gada pirmajās nedēļās ziņojušas arī vairākas Rīgas skolas.