Ministru prezidente Laimdota Straujuma šorīt paziņoja par atkāpšanos no amata. Preses konferencē demisionējusī Ministru prezidente Straujuma paziņoja, ka viņas lēmums atkāpties no premjeres amata ir bijis pārdomāts. Kā savu pēcteci Ministru prezidenta amatā redz Rihardu Kozlovski.

"Esošā valdība vai nu tās sastāva vai personāliju dēļ nespēja realizēt kaut kādu politisko spēku, kuri šo valdību veido, un to ekonomisko spēku, kurus viņi pārstāv vai domājas pārstāvam, intereses," demisiju analizē portāla "Delfi" galvenais redaktors Ingus Bērziņš.

"Ja valdības krišana bijis vienas partijas domstarpību rezultāts, jautājumi, uz kuriem jāatbild, kādas intereses, politiskās un saimnieciskās, ir spārniem partijas iekšienē," atzīst Bērziņš.

Partijas "Vienotība" ģenerālsekretārs Artis Kampars atzīst, ka "Vienotība" virzīs savu premjera kandidātu, bet svarīgi, ko darīs savādāk. Viena lieta, kas būtu jādara citādi - veselības aprūpes reforma, investējot papildus līdzekļus, dodot cilvēkiem iespēju saņemt kvalitatīvāku veselības aprūpi.

Latvijas Reģionu apvienības deputāts Mārtiņš Bondars uzskata, ka ir pazaudēts gads un ir jāvienojas, ko nākamos trijos gados valdība spējīga izdarīt. Kad šī vienošanās panākta, tad ir iespēja runāt par to, kas būs valdības vadītāja kandidāts un kā viņš būs spējīgs izveidot valdību. Vai paplašinās koalīcija, atkarīgs no jaunā valdības vadītāja kandidāta.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs Gaidis Bērziņš pārliecināts, ka nav divu domu - valdības vadītājs jāvirza "Vienotībai" un tas ir pirmais solis, kas partijai jāsper pēc iespējas ātrāk. Viņš uzskata, ka jaunā valdība būtu jāapstiprina līdz Ziemassvētkiem.

Nav tik svarīgi, kura partija uzņemas veidot valdību, "galvenais, lai tas būtu cilvēks, kurš būtu par kārtas tiesu labāks nekā iepriekšējais," uzskata Saeimas Zaļo un zemnieku savienības frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis. Viņš arī norāda, ka koalīcijas paplašināšana ir otršķirīgs jautājums. Primārais ir darbi, kas stāv priekšā, jautājumi, kas šajā budžetā palikuši parādā sabiedrībai - skolotāju un medicīnā strādājošo algas.