No 11.augusta līdz 15.augustam Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, kuru laikā visiem apmeklētājiem stingri būs jāievēro epidemioloģiskās drošības prasības, informē Tieslietu ministrija.

"Svētki Aglonā būs, bet Covid Latvijā un pasaulē pastāv, tāpēc būs arī šogad svētkos ierobežojumi," raidījumā Pēcpusdiena norāda Aglonas svētku orgkomitejas pārstāvis Tēvs Benedikts.

"14. un 15. augusta notikumos vakcinētie un pārslimojušie var piedalīties neierobežotā skaitā un bez ierobežojumiem, līdzi ņemot sertifikātu," skaidro Tēvs Benedikts. "Tiem, kuri nav vakcinējušies un pārslimojuši Covid, pirmām kārtām, ir jābūt sertifikātam ar 48 stundas derīgu testu, vai antigēnu testu, kas derīgs sešas stundas. Šo cilvēku skaits ir ierobežots, tie varēs būt 1000 cilvēku."

“Lai cilvēks varēt būt drošs, ka viņš varēs Aglonā piedalīties svētkos gan 14., gan 15. augustā, šiem cilvēkiem ir ne tikai jāveic tests, bet arī jāzvana uz Aglonas baziliku vai jāsūta ziņa e-pastā, lai reģistrētos, ka vēlas piedalīties svētkos. Vēlāk, kad ieradīsies Aglonā, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu un testa rezultātus, tie, kas būs reģistrējušies, varēs piedalīties svētkos," skaidro Tēvs Benedikts.

Pirmie jau to ir izdarījuši un reģistrējušies. Jāņem vērā, ka uz svētkiem Aglonā visiem jāierodas ar personu apliecinošu dokumentu.

No 11. līdz 13.augustam uz misi plkst.12 un 19 būs atļauta pulcēšanās līdz 1000 cilvēkiem, uzrādot digitālo Covid-19 sertifikātu par vakcinācijas vai pārslimošanas faktu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu, kā arī personu apliecinošu dokumentu. Atlikušajā laikā cilvēkiem būs iespēja apmeklēt Aglonas baziliku, stingri ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības.

Svētku svarīgākajos dievkalpojumos 14.augustā plkst.19 un 15.augustā plkst.12 drīkstēs piedalīties imunizētās vai testētās personas, uzrādot digitālo sertifikātu un personu apliecinošo dokumentu, un personas ar derīgu negatīvu Covid-19 testu, ja tie ir pieteikušies Aglonas bazilikas draudzes informācijas centrā.