Pēc septiņus gadus ilgušas ēkas rekonstrukcijas 2024. gada martā Jaunais Rīgas teātris (JRT) atgriežas savās vēsturiskās mājās.

Izbūvēts jauns pagrabstāvs teātra dekorāciju darbnīcām un jauni šņorbēniņi, atjaunota Lielā zāle, modernizēta skatuve, tapušas divas jaunas zāles skatītājiem, trīs mēģinājumu zāles aktieriem, un mūsdienīgas, skaistas telpas visiem teātra darbiniekiem – tā šodien, 29. februārī, Jaunā Rīgas teātra (JRT) renovētā un pārbūvētā ēku kompleksa oficiālajā atklāšanā uzskaitīja "Valsts nekustamo īpašumu" (VNĪ) vadība.

JRT mājvietu būvnieki ekspluatācijai nodeva jau decembra beigās, bet šodien kultūras iestādes vadība beidzot saņēma arī ēkas atslēgas.

Saksofona skaņas, šampanietis, svētku runas un pēc tam ekskursija, kur vienu no grupām vadīja arī arhitekte Zaiga Gaile. Lūgtie atklāšanas viesi, starp tiem arī kultūras ministre Agnese Logina no „Progresīvajiem”, šodien varēja pārliecināties par Jaunā Rīgas teātra telpu pārmaiņām jau no pirmajiem soļiem, kas uz teātra ieeju tagad jāmēro nevis tieši no Lāčplēša ielas kā agrāk, bet gan no iekšpagalma puses.

"Protams, gāja traki, bet šodien mēs patiešām peripetijas un kaislības aizmirstam, jo galvenais ir rezultāts. Un rezultāts ir fantastisks. Apbrīnojami labs. Tas ir brīnišķīgs," atzīst režisors Alvis Hermanis.

Jaunais Rīgas teātris skatītājiem durvis vērs 20.martā, kad atjaunotajā Lielajā zālē būs pirmizrāde „Sapņu tulkotāju sekta”, kas pēc Milorada Paviča romāna "Hazāru vārdnīca veidota Alvja Hermaņa režijā. Tas būs stāsts par kādu senu un teiksmainu tautu, hazāriem, kuri pirms 1000 gadiem dzīvoja apmēram tai pašā teritorijā, kur tagad Ukrainā izšķiras pasaules un arī mūsu liktenis, vēsta pieteikums teātra mājaslapā.