Gruzijas galvaspilsētas Tbilisi centrā šodien, 8. martā, atkal ir sapulcējušies iedzīvotāji, kuri protestē pret likumprojektu par „ārvalstu aģentiem”. Aizvadītajā naktī pie Gruzijas parlamenta ēkas notika sadursmes starp protestētājiem un policiju. Valdošās partijas „Gruzijas sapnis” vadītājs protestētājus ir nodēvējis par „radikāļiem” un „spiegiem”, kuri vēloties destabilizēt valsti. Savukārt rietumvalstis paudušas bažas par „ārvalstu aģentu” likumprojektu.

Vairāki simti cilvēku šodien pēcpusdienā sapulcējās Tbilisi Rustaveli avēnijā, kur atrodas Gruzijas parlaments. Viņi tur ieradās, neraugoties uz pagājušajā naktī notikušajām sadursmēm, kuru laikā policija pielietoja asaru gāzi un ūdensmetējus pret protestētājiem. Vakar protestu laikā aizturēti vismaz 66 cilvēki.

Tbilisi jau vairākas dienas turpinās opozīcijas rīkoti protesti pret valdošās partijas „Gruzijas sapnis” ierosināto un parlamentā pirmajā lasījumā pieņemto likumprojektu, kas paredz pasludināt par „ārvalstu aģentiem” nevalstiskās organizācijas un medijus, kas vismaz 20% finansējuma saņem no ārvalstīm. Likumprojekta kritiķi uzskata, ka tas kopē 2012.gadā Krievijā pieņemto „ārvalstu aģentu” likumu, ko Kremlis izmanto, lai vērstos pret saviem oponentiem.

Situāciju komentē Dace Džavašvili, Gruzijas latviešu biedrības "Ave Sol" priekšsēdētāja.