Atsevišķas nevalstiskās organizācijas (NVO) sniedz neprecīzu un pat melīgu informāciju Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Rasu diskriminācijas novēršanas komitejai un, iespējams, apzināti diskreditē Latviju, vērtējot minētās komitejas sesijas norisi, secinājis tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībsargs kritiski raugās uz ANO Rasu diskriminācijas novēršanas komitejas darbības efektivitāti un ir sašutis par atsevišķu Latvijas NVO sniegtajiem ziņojumiem par situāciju Latvijā.

Raidījumā Pēcpusdiena uzklausām tiesībsargu Juri Jansonu.

Šī gada 8.augustā un 9.augustā Ženēvā norisinājās ANO Rasu diskriminācijas novēršanas komitejas 96.sesija, kurā tika izvērtēts arī ziņojums par Latviju. Jau 2017.gada nogalē valsts ir iesniegusi ziņojumu par Starptautiskās konvencijas par visa veida rasu diskriminācijas novēršanu Latvijā izpildi, bet šī gada jūlijā ēnu jeb alternatīvos ziņojumus iesniegušas divas NVO - "Cilvēktiesību līgu starptautiskās federācijas Latvijas Cilvēktiesību komiteja" un "Latvijas Cilvēktiesību centrs".

Viedokli izsaka nevalstiskās organizācijas "Latvijas Cilvēktiesību centrs" vadītāja Anhelita Kamenska un Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās Kristīne Līce.