Saistībā ar augsto ūdens līmeni Daugavā Jēkabpils novadā ir spēkā sarkanā līmeņa brīdinājums. Dažu dienu laikā ir applūdušas teritorijas gan pagastos lejpus Jēkabpils, gan pašā pilsētā, kur vairāk skartas pie pašas upes esošās ielas un privātmājas. Ceturtdien pa dienu gan sākās neliela ūdens līmeņa pazemināšanās, bet hidrologi prognozē tālāku līmeņa celšanos.

Jēkabpilieši aizvadījuši nemierīgu nakti. Daugavas ūdens līmeņa kāpuma dēļ jau vakar bija applūdušas teritorijas pie Daugavas aizsargdambja. Atbildīgie dienesti veica ūdens atsūknēšanu no applūdušajiem pagalmiem un ielu posmiem, ūdeni novirzot atpakaļ Daugavā. Tāpat tika veikta Daugavas aizsargdambja stiprināšana vietās, kur pie aku grodiem izveidojušās ūdens sūces.

Ceturtdien pa dienu ūdens līmenis Daugavā gan sāka nedaudz pazemināties, izkustoties vižņiem, bet hidrologi prognozē, ka vēlāk tas atkal var sākt celties. Vairāki ielu posmi pie Daugavas ir applūduši un slēgti satiksmei, tāpat ūdens skāris vasarnīcas un daudzu privātmāju teritorijas.

Autore Sandra Paegļkalne.

Savukārt Ķegumā notika VARAM, "Latvenergo", pašvaldību un atbildīgo dienestu sanāksme par plūdiem. Par lemto plašāk stāsta Skirmante Balčiūte.