Sausajā laikā turpinās ugunsgrēki Latvijas mežos. Turpinās arī dzēšanas darbi ugunsgrēkā Pemmes purvā Siguldas novadā un kūdras laukā Kuldīgas novadā, informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Jau ziņots, ka pirmdienas, 26.jūlija, rītā VUGD saņēma izsaukumu uz Siguldas novada Lēdurgas pagastu, kur deg mežs un purvs īpaši aizsargājamā dabas teritorijā "Lielais un Pemmes purvs".

Valsts mežu dienests skaidro, ka deg teritorija apmēram 80 hektāru platībā, taču precīzu platību noteiks pēc ugunsgrēka ierobežošanas.Šis ir šogad lielākais meža un purva ugunsgrēks Latvijā.

Ugunsgrēka izcelšanās iemesls nav zināms, bet eksperti pieļauj, ka ugunsnelaimi izraisīja ogotāju neapdomīga rīcība ar uguni. Dzēšanas darbos tika iesaistīti arī armijas un robežsardzes helikopteri. Iestājoties tumsai, notikuma vietā situāciju uzraudzīja glābēji, un no otrdienas rīta piesaistīti papildu resursi, lai dzēšanu turpinātu.

Vai ir izdevies ugunsgrēkus nodzēst, skaidro Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas priekšniece Agrita Vītola.

Kopējo situāciju Latvijas mežos šobrīd vērtē Valsts meža dienesta Meža un vides aizsardzības daļa vadītāja vietnieks Zigmunds Jaunķiķis.