Latvijas Radio lietotnes logo


Turpmāk koalīcijā būs četras partijas – Jaunā konservatīvā partija (JKP), "Attīstībai/Par!", Nacionālā apvienība un "Jaunā Vienotība", par gaidāmajām izmaiņām koalīcijas sastāvā trešdien, 2. jūnijā, pēc tikšanās ar valsts prezidentu Egilu Levitu informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība").

Premjers paziņoja, ka "KPV LV" pārtraucot dalību koalīcijā, šīs partijas pārraudzībā esošajiem ministru amatiem izvirzīs Mariju Golubevu (AP), Gati Eglīti (JKP), Jāni Vitenbergu (NA), bet izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) vietā stāsies Anita Muižniece (JKP). Ar Saeimas balsojumu jau ceturtdien amatā paredzēts apstiprināt četrus ministrus.

Izmaiņas valdībā nav uzskatāmas par pārsteidzošām, uzskata Rīgas Stradiņa universitātes docente, politoloģe Lelde Metla- Rozentāle.

Pārmaiņas bija gaidāms pēc pašvaldību vēlēšanām, taču labi, ka neskaidrības jau atrisinājušās. Un koalīcijas partijas rēķinās ar bijušo KPV LV biedru balsīm Saeimā.