Tieši pēc nedēļas, 24. jūlijā, dzejnieka Jāņa Baltvilka 75. dzimšanas dienā, Latvijas Universitātes Botāniskajā dārzā notiks ikgadējie Starptautiskie bērnu literatūras lasījumi un Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegšanas ceremonija.

Jāņa Baltvilka balva bērnu literatūrā un grāmatu mākslā šogad tiek pasniegta jau 15. reizi, bet balvas starptautiskais laureāts un viņa darba tulkotājs tiek apbalvots kopš 2008.gada.

Kā pasākums norisināsies šogad, stāsta Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas biroja un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomes pārstāve Silvija Tretjakova.

Šogad lasījumos "Uzplaukst grāmatu puķes” dzirdēsim fragmentus no Agneses Vanagas grāmatas “Plastmasas huligāni” turpinājuma, Evija Gulbe iepriecinās ar pelēnu Koko un Riko jaunajiem piedzīvojumiem skolā “Koko un Riko – skolas zvaigznes”, Juris Zvirgzdiņš lasīs nedaudz baisu gabalu “Rijīgā čūska un gudrā pele”, Indra Brūvere lasīs savu dzeju un atdzejojumus, savukārt Māris Rungulis iepazīstinās ar stāstu par neparastiem un pārsteidzošiem notikumiem bibliotēkā. Pasākuma gaitā bērni tiks iesaistīti jautrā un svarīgā notikumā. Izstaigājot Botānisko dārzu, lasījumu dalībnieki varēs atrisināt burtu mīklu, kuras atminējums paslēpts Jāņa Baltvilka dzejolī.

Lasījumos piedalīsies Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas 2019. gada laureāte – tulkotāja Dace Meiere, kura saņem šo atzinību par itāļu rakstnieces Andželas Naneti grāmatas “Mans vectēvs bija ķiršu koks” (izdevējs – Jāņa Rozes apgāds) lielisko tulkojumu. Viņa iepazīstinās ar savu jaunāko darbu no Italo Kalvīno romāna “Ja reiz ziemas naktī ceļinieks”.