Strauji palielinās nelegālās robežas šķērsošanas mēģinājumu skaits no Baltkrievijas puses. Salīdzinot ar pērno gadu, šādu gadījumu skaits pieaudzis par tūkstoti. Tāpēc vairākas administratīvajās teritorijās Baltkrievijas pierobežā ir ieviests pastiprināts robežapsardzības sistēmas darbības režīms, iesaistot robežas apsardzībā un palīdzības sniegšanā robežsargiem Zemessardzes, Nacionālo bruņoto spēku, Valsts policijas darbiniekus.

Kopš otrdienas, 15. augusta, arī pati Valsts robežsardze mobilizē papildus dienestā esošos robežsargus ārējās valsts robežas apsardzības stiprināšanai. Tikmēr Lietuva jau slēgusi divus no sešiem robežšķērsošanas punktiem ar Baltkrieviju, un šomēnes Varšavā Baltijas valstu un Polijas valstsvīri varētu lemt par iespēju pilnībā slēgt robežas ar Baltkrieviju.

Šodien notikumiem uz Baltkrievijas robežas pievērsīsies arī Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča speciāli sasauktā Nacionālās drošības padome. Sēdē plānots vērtēt sodu politiku hibrīdkara apstākļos. Prezidents uzsver, ka patlaban ir pārāk maiga sodu politika attiecībā uz personām, kuras nodarbojas ar nelegālās migrācijas organizēšanu.

Situācija Baltkrievijas pierobežā pēdējās dienās kļūst ar vien satraucošāka. Par to liecina strauji augošais nelegālās robežas šķērsošanas gadījumu skaits. Tas, salīdzinot ar pērno gadu, pieaudzis par tūkstoti. Kā stāsta Valsts Robežsardzes Daugavpils pārvaldes priekšnieka vietnieks, pulkvežleitnants Raimonds Kublickis bija situācijas šonedēļ, kad vienas dienas laikā mūsu valstī mēģinājuši iekļūt pat 100 migranti.

Pastiprinātais robežapsardzības sistēmas darbības režīms ir nomainījis valdības 2021.gada augustā noteikto un vairākkārt pagarināto ārkārtējo situāciju pierobežā, un tas nozīmē gan pastiprinātu robežsargu mobilizāciju, gan papildspēku piesaisti.

Situācija pierobežā kļuvusi trauksmaināka, to atzīst pašvaldību vadītāji pierobežā. Augšdaugavas novada mājas lapā izplatīta informācija iedzīvotājiem – ziņot, ja redz pierobežā svešus, nepazīstamus cilvēkus. Visvairāk tas, protams,  skar iedzīvotājus, kas dzīvo tuvāk robežai, tas ir gan Krāslavas novadā, gan Augšdaugvas novadā

Iedzīvotāji pierobežā, piemēram Silenē un arī Krāslavas pusē, neslēpj, ka nelegālie ieceļotāji ir redzēti un izsaka arī savus minējumus, kāpēc tas tā notiek.