Valdība nolēma neatbalstīt SIA "Latvijas Mobilais telefons" (LMT) un SIA "Lattelecom" apvienošanu. Ekonomikas ministrija izskatīšanai valdībā bija iesniegusi informatīvo ziņojumu par turpmāko rīcību ar "Lattelecom" un LMT kapitāla daļām. Ņemot vērā valdošās koalīcijas partneru viedokli, jau iepriekš izskanēja, ka valdība varētu neatbalstīt telekomunikāciju operatoru apvienošanu.

Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) šo jautājumu skatīja valdes sēdē un pieņēma noraidošu lēmumu. Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas vadītājs Augusts Brigmanis pēc koalīcijas sanāksmes sacīja, ka šajā situācijā būtu loģiski uzņēmumu apvienošanu neveikt, jo ir pārāk daudz neatbildētu jautājumu un nav vienotas nostājas koalīcijā. Ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens (V) piekrita - ja nav kopīga koalīcijas atbalsta, tad, visticamāk, lēmums būs tāds, kā minēja partneri. Proti, valdība rīt varētu noraidīt ieceri apvienot uzņēmumus.

Raidījumā Pēcpusdiena par valdībā pieņemto lēmumu analizē Privatizācijas aģentūras valdes priekšsēdētājs Vladimirs Loginovs.

Viedokli izsaka Nacionālās apvienības valdes loceklis Roberts Zīle un uzņēmējdarbības vides un ārvalstu investīciju eksperts Ģirts Greiškalns.