No valsts budžeta nelikumīgi izlietoti vismaz 221 566 eiro, bet vēl vismaz 323 688 eiro no Eiropas Savienības (ES) Padomes līdzekļiem izlietoti neekonomiski, tā revīzijā par bijušā premjerministra, „Jaunās Vienotības” politiķa Krišjāņa Kariņa speciālajiem avioreisiem secinājusi Valsts kontrole. Konkrētu amatpersonu atbildību noskaidro Ģenerālprokuratūra un Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs. Ne Valsts kancelejas vadība, ne toreizējais premjera biroja vadītājs savu atbildību par revīzijā secināto nesaskata.

Laikā no 2021. līdz 2023. gadam valdības vadītāji ar delegāciju devušies 53 komandējumos. 21 gadījumā izmantoti regulārie avioreisi, bet 32os - speciālie reisi.

No 32 lidojumiem šajā laika posmā tikai vienā gadījumā speciālais reiss pasūtīts iepriekšējā dienā. Citos gadījumos speciālais reiss pasūtīts pat vairāk nekā mēnesi pirms tā. Tas liecina, ka lielākoties tie noteikti nav izmantoti steidzamības gadījumos. Izmaksas visbiežāk bijušas nesamērīgas, salīdzinot ar biļešu cenām regulārajos reisos biznesa klasē, norāda Valsts kontroles padomes locekle Inga Vilka.

Revīzijas rezultātus vērtē Baltijas Korporatīvās pārvaldības institūta viceprezidents Andris Grafs.

Kā revīzijā secinātais ietekmēr partijas "Jaunā Vienotība" nākotni, analizē politoloģe, Rīgas Stradiņa universitātes lektore Lelde Metla-Rozentāle.