Lai izpildītu Satversmes tiesas spriedumu atziņas attiecībā uz administratīvi teritoriālo reformu, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) piedāvā no 2025. gada valstspilsētas Daugavpili, Jelgavu, Liepāju, Rēzekni un Ventspili apvienot ar tām piegulošo novadu.

Piedāvājums paredz Daugavpili apvienot ar Augšdaugavas novadu, Jelgavu - ar Jelgavas novadu, Liepāju - ar Dienvidkurzemes novadu, Rēzekni - ar Rēzeknes novadu un Ventspili - ar Ventspils novadu.

Tikmēr līdz 2025. gadam rosināts paplašināt sadarbību vairākās jomās starp minētajām valstspilsētām un tām piegulošo novadu.

Pēc viedokļa jautājām Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Artūram Tomam Plešam, Saeimas deputātam (Jaunā Vienotība), Administratīvi teritoriālās reformas komisijas pārstāvim Arvilam Ašeradenam un Centrālās vēlēšanu komisijas priekšsēdētājai Kristīnei Bērziņai, kura atklāj, kā noslēgusies deputātu kandidātu sarakstu iesniegšana 11. septembra Varakļānu novada un Rēzeknes novada domes vēlēšanām.