Krāslavas novada bioloģiskajā zemnieku saimniecībā Kurmīši, kas ir lielākais reģionā ārstniecisko augu audzētājs un atrodas pašā austrumu pierobežā, šobrīd pats sezonas karstākais darba laiks. "Kurmīšos" ar ārstniecības augu audzēšanu nodarbojas jau 23 gadus. Ārstniecības augi, kopumā aptuveni 40 veidi, te tiek audzēti ekoloģiski tīrajā un ainaviskajā dabas parkā “ Daugavas loki”. Pašlaik lielāko daļu izaudzēto ārstniecības augu tiek pārdots vietējiem tēju un ēterisko tēju ražotājiem. Kā atzīst saimniecības īpašnieki, šī gada laikapstākļi ir ietekmējuši arī ārstniecības augus. 

"Mēs esam lielākie nezāļu audzētāji reģionā. Kādreiz lasīju, ka jebkura nezāle sastādīta rindā ir ārstniecības augs, tā, ka mēs tagad audzējam nezāles," ar humoru par savu biznesu stāsta zemnieku saimniecības "Kurmīši" saimnieks Ivars Geiba, izrādīdams augu laukus. "Tā lielā nezāle mums brīvā dabā neaug. Tā ir muskata salveja. Otrajā gadā, un šis jau ir otrais gads, redzams, ka veidojas ziedi un tas jau ir vairāk ēterisko eļļu iegūšanai. Tā ir piparmētra. Audzējam mēs parasto, kur ļoti daudz mentola, lai nejauktu ar ābolmētrām, apelsīnu mētrām. Mēs audzējam parasto piparmētru, tādu kreptīgu, kuru riktīgi jāpašķaida, lai viņu varētu labi dzert."

“Kursmīšu” saimnieks Ivars Ģeiba atzīst – šogad veģetācijas periods dabā ir aizkavējies par divām nedēļām, tāpēc ticējums, ka ārstnieciskās zālītes ir labāk vākt laikā no Jāņiem līdz Pēteriem šovasar nedarbojas.

Saimnieks uzsver - uzsākt un noturēties šajā biznesā nav bijis viegli. Zemnieku saimniecība „Kurmīši” dibināta 1994. gadā, kā ģimenes saimniecība un nu jau 23 gadus šis ģimenes uzņēmums piedāvā Latvijas iedzīvotājiem un tūristiem pašu audzētās un vāktās ārstniecības augu tējas, ēteriskās eļļas un vaska sveces. Katru gadu saimniecībā tiek izaudzēts un ievākts no 3 līdz 6 tonnām ārstniecisko augu.