Saimniecisko pakalpojumu sniegšanas vietu un pasākumu norišu darba laiks ārkārtējās situācijas laikā, kas spēkā līdz nākamā gada 11. janvārim, tiks pagarināts līdz pulksten 23. To paredz otrdien, 7. decembrī, valdībā atbalstītie grozījumi Ministru kabineta noteikumos.

Darba laika pagarinājums no pulksten 21 līdz pulksten 23 attiecas arī uz tirdzniecības vietām. Savukārt pieļaujamais darba laika sākums paliek nemainīgs – ne ātrāk kā no pulksten 6.

Plašāk ar valdības pieņemtajām izmaiņām iepazīstina ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Tāpat valdība lēma, ka pakalpojuma sniegšanas vai pasākumu norises vietās, kur ir iespējams nodrošināt divu metru distances ievērošanu un sejas masku lietošanu, piemēram, sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumu sniegšanas, tirdzniecības vietās, tirdzniecības izstādēs, pasākumos ar fiksētām sēdvietām u.c., vairs nav jānodala apmeklētāju plūsmas, kas ir kopā ar bērniem, laikā vai telpā.

Izņēmums ir saimniecisko pakalpojumu sniegšana, kuros nav iespējams nodrošināt distances ievērošanu un masku lietošanu, tostarp, rekreācijas baseinos, kur saglabājas prasība apmeklētāju plūsmas nodalīšanai.