Pirms pieciem gadiem, atgriežoties dzimtajā pusē un Pierīgas komforta vidi nomainot uz Bebrenes laukiem, Kristīne un Aivis Ruļuki netālu esošajā Pašulienas ciemā atvēra savu veļas mazgātavu. Ar dažām veļas mašīnām un gludekļiem sāktais bizness jaunajai  ģimenei šobrīd izvērties par nopietnu nodarbi ar plašu klientu loku.

Pierasts, ka veļas mazgātavas pārsvarā atrodas lielajās pilsētās, taču Ilūkstes apkaimē, tagad jau Augšdaugavas novada nelielajā Pašulienas ciemā veļas mazgātava ar nosaukumu “Pērle” apgāž šo priekšstatu.

Ideja par veļas mazgātavas biznesu Aivim, pēc profesijas galdniekam un sporta skolotājam, un Kristīnei, kura ir finanšu menedžere, radusies pavisam nejauši, kad vēl dzīvojuši Olaines pusē.

“Man jau no pusaudžu gadiem gribējās pievērsties uzņēmējdarbībai. Uzņēmējdarbība būs, tika nezināju kad,” saka Aivis Ruļuks.

“Atbraucām no ceļojuma un bija pilnas somas ar netīro veļu, es sēžu un skatos uz to kaudzi, un tā radās doma - jā, veļas mazgātava,” atceras Kristīne.

Tad jau sācies šīs pašiem jaunās un neiepazītās biznesa idejas - izpētes, zināšanu un profesionālo knifu uzkrāšanas darbs.

“Tad mēs sākām pētīt tirgu, aptaujājām vietējos iedzīvotājus, uzņēmējus, viesu mājas, viesnīcas. Un redzam, jā, ir interese cilvēkiem laukos! Arī vīrs visu laiku ir runājis, ka grib atgriezties laukos, savā vietā, kur dzimis un audzis. Un tā mums šī ideja pamazām  šķetinājās,” tā Kristīne.

Bija nepieciešams iegādāties profesionālos mazgāšanas līdzekļus un pirmo tehniku, tā Pašulienas ciema bijušajās veikala telpās Ruļuku ģimenei arī sākās šī jaunā uzņēmējdarbība un pirmie soļi arī ES līdzekļu apguvē.

Iesākām ar nelieliem apjomiem, bija dažas veļas mašīnas, daži žāvētāji un mazais  gludeklis - rullītis. Bija sākums tāds – būs, un ja nebūs, tad jau tie lieli zaudējumi nebūs. Sapratām, ka par maz mums tās tehnikas. Pieprasījums lielāks nekā mūsu jauda. Un sapratām, ka ir jāaug.

Tā pirms pieciem gadiem uzsāktais bizness ļāvis paplašināties, celt kvalitāti un vairot klientu loku. Šobrīd rādiusa ziņā tas ir gana plašs.

“Mēs sniedzam pakalpojumus Jēkabpils novadam, Preiļu novadam, mūsu klienti ir līdz pat Aglonai un Augšdauagavas novadam un pat Lietuvai, kas jau ir mūsu darbības eksports.”

Klientu draugu plecs ļāvis pārdzīvot arī grūtības un pirmos smagos ekonomiskos belzienus, kā, piemēram, tiekot galā ar pirmajiem saņemtajiem iespaidīgajiem elektrības rēķiniem.

„Esam parakstījušies uz darbošanos laukos, tas ir mūsu izaicinājums,” saka jaunā, draudzīgā un strādātmīlošā ģimene.