Valsts civilā aizsardzības plāna ietvaros, iespējams, jāvērtē nepieciešamība nodrošināt plašāku ceļu lietotāju apziņošanu ekstremālu braukšanas apstākļu laikā, atzīst  VSIA "Latvijas valsts ceļi" (LVC) pārstāvji.

Uzņēmumā skaidro, ka pirmdien, 17.janvārī, stiprā vēja un snigšanas laikā lielā valsts ceļu tīkla daļā bija izveidojušies ekstremāli braukšanas apstākļi, tāpēc, iespējams, būtu jāvērtē nepieciešamība pēc plašākas ceļu lietotāju apziņošanas, tai skaitā ar telefonu īsziņu palīdzību.

Vienlaicīgi LVC norāda, ka tādi ekstremāli braukšanas apstākļi, kādi bija pieredzēti pirmdien, Latvijā ir bijuši pirmo reizi pēdējo vairāku gadu desmitu laikā. Kā liecina ceļu uzturēšanas speciālistu novērojumi, ceļi apledoja ļoti strauji, turklāt tas nebija viens vai divi posmi, bet gan visi valsts galvenie ceļi apmēram 100 kilometru rādiusā ap Rīgu un Kurzemē. Tajā laikā bija iestājušies ārkārtas laika apstākļi, kad ceļu uzturētāji arī nevarēja nodrošināt ceļu uzturēšanu atbilstoši Ministru kabineta prasībām.

Kā līdz šim notiek informēšana par situāciju uz ceļiem, skaidro Latvijas Valsts ceļu pārstāve Anna Kononova.

Cik lietderīga būtu tāda apziņošanas sistēma, vērtē satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis.