Lai apspriestu ārstniecības personu darba samaksas jautājumus, Veselības ministrijā 22. septembrī notika uz tikšanās ar nozares organizācijām.

Tikšanās laikā mediķus pārstāvošās organizācijas tika iepazīstinātas ar progresu saistībā ar atalgojuma palielināšanu. Nonākt pie kompromisa, kas varētu novērst pieteikto streiku, nebija iespējams, jo Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA) kā streika pieteicēja neieradās uz sarunām.

Jārēķinās, ka mediķi sekos līdzi nākamā gada valsts budžeta veidošanai un iestāsies par to, lai finansējums atalgojuma palielināšanai būtu. Bet, ja mediķu prasības netiks pildītas, sagaidāmi vērienīgi protesti, pēc tikšanās atzinis veselības ministrs Daniels Pavļuts (Attīstībai/ Par).

Veselības ministrijai ar nozares organizācijām ir skaidra kopīga izpratne par piedāvāto atalgojuma modeli, tomēr LVSADA to neatbalsta un nākot ar citām prasībām - jau tulītēju mehānisku algu palielinājumu. Pavļuts arī iepazīstināja ar galvenajiem reformas punktiem.

Latvijas Slimnīcu biedrības priekšsēdētājs Jevgēņijs Kalējs atzīst, ka secinājums pēc tikšanās ir - visas mediķu organizācijas atbalsta streika prasības un tas ir vienīgais veids, kā kaut ko panākt. Otrs secinājums - ka šīs valdības laikā nekas nemainīsies.

Latvijas jauno ārstu asociācijas valdes priekšsēdētājs Artūrs Šilovs atzina, ka galvenā atbildība mediķu atalgojuma palielināšanā būs nākamajai valdībai, Saeimai un veselības ministram. Šilovs arī norādīja, ka Jauno ārstu asociācijai prasības esot lielākas.