Vai tiešām bažās par naudas trūkumu, daļa ģimenes ārstu neparakstīs līgumus un pacientiem nebūs pieejami nākamajā gadā? Tā brīdinājusi Ģimenes ārstu asociācija. Neparakstīto līgumu gan ir arvien mazāk un nozares ministrs aicina ģimenes ārstu prakses to izdarīt līdz 29. decembrim. Viņš vienlaikus apliecināja, ka papildu finansējums prakšu darba uzlabošanai būs.

Veselības nozares vadības domstarpības ar ģimenes ārstiem sākās pēc Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas paziņojuma, ka ģimenes ārsti no 1. janvāra varētu strādāt četras valsts apmaksātas darba dienas, piekto dienu nosakot par maksu. Pēc asociācijas aprēķiniem, no 1. janvāra nozarē finansējums samazināsies par 13%. Tāpēc ir bažas par ģimenes ārstu prakses vietu un pakalpojumu nodrošināšanu pacientiem.

Šodien, 27. decembrī, par šīm problēmām Veselības ministrijā notika saruna, lai novērstu ģimenes ārstu pieejamības iespējamās problēmas pacientiem. Veselības ministrs Hosams Abu Meri no „Jaunās Vienotības” gan nenoliedza komunikācijas kļūdas līdzšinējā saziņā par ģimenes ārstu norādītajām problēmām, gan solīja, ka jau janvārī valdība lems par ģimenes ārsta prakses uzturēšanas naudas palielināšanu un ģimenes ārstu aizvietošanu. Tāpēc, runājot par daļas ģimenes ārstu prakšu nevēlēšanos pašlaik slēgt līgumus par darbu nākamajā gadā nepietiekama finansējuma dēļ, ministrs aicināja to izdarīt līdz 29. decembrim.