Partijas "Vienotība" Saeimas frakcija 1. februārī sēdē vienojusies par iespējamajiem kandidātiem trim vakantajiem ministru amatiem Māra Kučinska (Zaļo un zemnieku savienība) veidotajā valdībā. Gala lēmumu pirmdienas vakarā pieņems partijas valde.

Uz ekonomikas ministra vietu pretendē pašreizējais Saeimas deputāts Viktors Valainis un Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Arvils Ašeradens; izglītības un zinātnes ministra amatam partijas valde vērtēs Inta Dāldera un pašreizēja Saeimas deputāta Kārļa Šadurska kandidatūras, bet labklājības ministra amatam – pašreizējās Saeimas deputātes Ilzes Viņķeles un finanšu ministra Jāņa Reira kandidatūras.

Savukārt raidījumā Pēcpusdiena partijas "Vienotība" virzītos ministru amata kandidātus vērtē Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāve Aija Melle, Latvijas tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš, Latvijas Pensionāru federācijas vadītājs Andris Siliņš un politologs Ojārs Skudra.

Nozaru pārstāvji vērtē, kā “Vienotības” ministriem jaunajā valdībā būtiskākais būs savas partijas atbalsts, bet mazāk svarīgas ir personālijas.