"Bites pilsētā ir brīnišķīga tēma, kad sapratām teātrī, ka nevaram uzsākt darbu, mēs tāpat kā visi meklējam alternatīvas darba iespējas. Sapratām, ka bites to varētu uzsākt agrāk nekā aktieri," tā par ieceri uz Dailes teātra jumta uzstādīt trīs bišu stropus raidījumā Pēcpusdiena stāsta Dailes teātra mākslinieciskais direktors Viesturs Kairišs.

Mēnesī, kad pasaule atzīmē starptautisko bišu dienu, Dailes teātra jumtu sāks apdzīvot trīs bišu saimes. Bišu stropus izvietos uz Dailes teātra augstākā līmeņa jumta 11.stāvā, un tos pārraudzīs dravnieks Uģis Mālnieks. Plānots, ka sezonas laikā katra bišu saime varētu ienest vismaz 60 kilogramus medus.

"Tā ir brīnišķīga lieta - ekoloģiska un atbalstāma. Dailes teātrim ir milzīgi lieli jumti, kas ir ārkārtīgi piemēroti urbānai biškopībai, mēs kopā ar biškopi Uģi Mālnieku nolēmām radīt "Dailes dravu". Sākumā uzliksim trīs simboliskus stropus - Skaidrību, Kaislību, Vienkāršību, un ļausim bitēm sākt darbināt Dailes teātri," turpina Kairišs.

Režisors norāda, ka teātris vairs sen nav vieta, kur tikai satiekas skatītājs un aktieris. Tā ir kultūrvides vieta un mēs mēģinām šo kultūrvidi veidot arī ar ekoloģiskām un dabai un vide draudzīgām vērtībām.

"Tas, ka Dailei ir brīnišķīgi jumti un tā "Dailes drava" varētu palielināties, ir fakts. Šogad būs remonts un iztiksim ar trim stropiem, bet tas, ka nākotnē varētu arī pie biļešu programmiņām cilvēki iegādāties "Dailes medu" varbūt nav utopija. Man ļoti patiku šī lieta," bilst Kairišs.

Biškopis Uģis Mālnieks uzskata, ka medus būs izcilas kvalitātes un garšīgs.