Rēzeknē noslēdzies V starptautiskais mākslas un mūzikas festivāls „Seven hills”, divu dienu garuma aicinot baudīt mūzikas, dejas, vizuālo, vides, skatuves, ielu un improvizācijas mākslu. Starp daudziem mākslas izpausmes veidiem bija arī dzīvās skulptūras.

Mākslinieces Viktorijas Grappas veidotā dzīvā skulptūra bija viena no vairāk kā 20 dzīvajām skulptūrām, ko rēzeknieši un pilsētas viesi varēja aplūkot festivālā. 

„Šis kronis tapis divus gadus atpakaļ, kādam pasākumam, kur es strādāju kā dzīvā skulptūra, šajā kronī ir daudz augu tematika un pasākumā es vēlējos parādīt savu tērpu un pielāgot tematikai „Meža māte”.

Vienkārši gribējās to radošo atmosfēru, būt mazai daļiņai no visa šī lielā pasākuma”, izrādot vienu no svarīgākajām dzīvās skulptūras „Meža māte” tērpa detaļām  - kroni – teic jaunā māksliniece. Festivālā Viktorija vienīgā pārstāvēja Latviju, kas pašai māksliniecei ir bijis ļoti liels pārsteigums un apliecinājums savai varēšanai:  „Tas protams man bija pārsteigums, es cerēju, ka vairāk vietējo piedalīsies.  Ar šo tērpu es piedalījos starptautiskajā izstādē „Balttur” un bija ļoti pozitīvas atsauksmes un tāpēc es domāju, ka vajadzētu arī turpināt. ”

Par spīti sabiedrībā valdošajam uzskatam, ka būt par dzīvo skulptūru ir sarežģīti, Viktorija apliecina pretējo:

„Es jau ilgu laiku nodarbojos ar teātri, un tāpēc man ir viegli. Tev visu laiku jābūt savā lomā, un nedrīksti atslābt.

Kad skaties spogulī un tev ir sudraba vai zelta krāsa uz sejas, tu jau iejūties tēlā, tu nejūties tu pats. Jābūt pacietīgam un jāprot spēlēt ar publiku – pateikties par uzmanību, nerunājot ne vārda. Būt pasakainam tēlam, tas ir tas gandarījums. Patīkami, ka spēj uz dažām sekundēm cilvēkus pārsteigt.”

Būt par dzīvo skulptūru ir tikai viens no Viktorijas Grappas mākslas izpausmes veidiem. Ikdienā viņa studē Latvijas mākslas akadēmijas Latgales filiālē Rēzeknē, ir deju skolotāja mazajiem rēzekniešiem un rada mākslu sevī un sev apkārt:

„Visu savu brīvo laiku es veltu mākslai, piedalos izstādēs, februārī organizēju savu izstādi, šobrīd mani darbi atrodas Marka Rotko mākslas centrā. Mēģinu sevi radoši izklaidēt.

Nesen mūzikas klipā biju kā dejotāja. Šobrīd ir meklējuma ceļi, mēģinu izpausties un realizēt visu, kas nāk prātā. Tas man ļoti palīdz dzīvot un izjust dzīvi.”

Dejas, teātris, glezniecība ir svarīga Viktorijas Grappas dzīves sastāvdaļa, un šķiet viņa ir gatava jebkuram izaicinājumam, jo kā pati atzīst: " zaudēt jau nav ko, vai nu tu uzvari vai gūsti mācību."