Jau šajā sestdienā 4. maijā svinēsim Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas 29.gadadienu. Ne tikai pie balti klātiem galdiem, bet arī ar militāro parādi Jēkabpilī. Parādē piedalīsies vairāk nekā 700 karavīru, zemessargu, robežsargu, policistu, ugunsdzēsēju un jaunsargu. Godpilnajā karoga grupa soļos arī Zemessardzes 3. Latgales brigādes karavīrs virsseržants Jānis Vilkājs.

"Lielajās parādēs esmu piedalījies daudz, jau no 1997.gada kā jaunsargs, tad ierindā biju kā zemessargs," stalta stāja, drošs solis, sinhronas kustības, pārliecība par sevi un lepnums par savu valsti, virsseržartam Jānim Vilkājam ir pamatīga pieredze dalībai militārajās parādēs. „No ikdienas tas ir atšķirīgs, ģimenei ir jāsaprot. Sieva un bērni vēro kā tēvs ietērpjas formā, un saprot, ka tēvs tiks parādīts un piedalīsies lielā pasākumā, kur uz viņu skatīsies. Piedaloties parādē, ir patriotiskas sajūtas. Mēs parādam Latvijai, ka mēs, karavīri, esam vienmēr gatavi atbalstīt savu tautu.”

Virsseržants Jānis Vilkājs ir zemessardzes vienībā dienošs profesionālā dienesta karavīrs, kurš pamatīgi izjutis dienesta gaitas sauszemes spēkos un starptautiskās misijās, „esmu nācis no mazas provinces, un bija vēlme piedalīties dažādās aktivitātēs. Sākotnēji dalība jaunsardzē: forma, disciplīna kārtība un tā tas arī aizgāja. Ne tikai par militāro, bet par jebkuru soli dzīvē var teikt - tas, kas ir izdarīts, vai pareizi vai nepareizi, ir labi. Savu izvēli nenožēloju ne uz mirkli! ” Karavīrs ar izcilību, arī tā varētu teikt par virsseržantu Vilkāju, jo tikai par īpašiem nopelniem tiek piešķirta privilēģija parādē nest savas brigādes karogu vai soļot karoga grupā. „Arī šogad esmu karoga grupā, asistēšu karogam. Pagājušā gadā lielajā parādē nesu Latgales 3. Brigādes karogu, pārstāvot vienību un tā ir atbildība. Karoga grupu pārstāv reprezentatīvi karavīri ar izcilību. Ja karavīrs kādreiz nav pienācīgi dienējis, viņu karoga grupā neliks.”

Tomēr Jānis Vilkājs neslēpj, Latvijas armijas simtgade uzliek papildu arī papildus atbildību, „noslodze ir lielāka, īpaši pērn valsts simtgades gadā, šogad armijai 100 gadi, kad vienībās un arī pašvaldībās notiek dažādi pasākumi, aktivitātes un arī parādes. Un šogad mums ir tas gods pārstāvēt Jēkabpils pilsētu. Parādīsim sevi no labākās puses, karavīru būs daudz, tehnika, paraugdemonstrējumi pasākums būs milzīgs. Protams, tie ir svētki, ja ne formās, tad baltie galdauti klāti un tai kopības sajūtai jābūt.”

Jānis Vilkājs ir tikai viens no vairāk kā 700 militārās simtgades parādes dalībniekiem, kas jau sestdien 4. Maijā piedalīsies Latvijas Nacionālo bruņoto spēku simtgades parādē Jēkabpilī.