Saeimas Vides un klimata apakškomisijā 9. februārī izskanēja ierosinājums atcelt normatīvus, kas uzliek par pienākumu privātīpašniekiem tīrīt īpašumiem piegulošās ietves.Arī Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas un Satiksmes un transporta lietu komitejas apvienotajā sēdē domnieki sprieda par iespējām dabai un gājējiem draudzīgāk tīrīt ielas un ietves ziemas periodā.

Komisijas sēdē tika skatīts jautājums par sāls lietošanas mazināšanu sniega kausēšanai ielās. Sākotnēji Satiksmes ministrijas un Rīgas domes departamentu pārstāvji informēja, par ceļu uzturēšanu ziemā un kā tiek mazināta sāls lietošana. Tika arī sniegta informācija, ka Rīgā tiek izstrādātas vadlīnijas sāls lietošanas mazināšanai.

Kādi ir deputātu rosinājumi situācijas sakārtošanai, skaidro Saeimas deputāte Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas Vides un klimata apakškomisijas priekšsēdētāja Dace Rukšane-Ščipčinska.

Ko nolēma Rīgas domes deputāti, iepazīstina Rīgas Domes deputāte un vides aktīviste Mairita Lūse.

Baldonē jau vairākus gadus nelieto sāli, bet cenšas notīrīt sniegu un lietot smiltis, pieredzē dalās Baldones Pilsētas un ceļu uzturēšanas dienesta vadītājs Jānis Leitāns.