Krievijā darbību joprojām turpina virkne Rietumu uzņēmumu. To vidū arī Lietuvas pārtikas produktu ražotājs "Vičiūnu grupe", kas ir zīmola "Viči" īpašnieks. Šis grupas uzņēmumi pērn Krievijas valsts budžetā iemaksāja vairāk nekā 55 miljonus eiro. Lai gan uzņēmums jau pirms daudziem mēnešiem solījis Krieviju pamest, tomēr vārdi, šķiet, nesaskan ar darbiem.

Arvien biežāk un arī asākas ir diskusijas tepat Latvijā par to, ka ir uzņēmēji, kas turpina sadarboties ar Krieviju, bet Latvija nebūt nav unikāls gadījums. Arī kaimiņos esošajā Lietuvā pārtikas produktu ražotājs, viens no lielākajiem zivju produktu ražotājiem Eiropā - "Vičiūnu grupe" turpina savu darbību Krievijā, neskatoties uz tās pilna mēroga iebrukumu Ukrainā un tur pastrādātajiem kara noziegumiem.

Šis ražotājs ir arī zīmola „Viči” īpašnieks. Un šo ražotāju Ukraina ir iekļāvusi starptautisko kara sponsoru sarakstā. Viens no grupas īpašniekiem ir arī Kauņas mērs Visvalds Matijošaitis. Viņš iepriekš sacījis, ka uzņēmums pakāpeniski aizejot no Krievijas un meklējot pircēju savai rūpnīcai Karaļcaučos, taču pēc darbiem gan neizskatās, ka Krievijas pamešana būtu drīzumā gaidāma.

Iniciatīvas grupas "STOP tirdzniecībai Krievijā" apkopotie dati liecina, ka šī ražotāja grupas uzņēmumi pērn Krievijas valsts budžetā iemaksāja 55,2 miljoni eiro. Un tas ir par 10,2% vairāk nekā vēl 2022.gadā. Nesen atklātībā arī nonāca fotogrāfija, kurā redzams, kā ražotāja pārstāvji Maskavā kopā ar Krievijas delegāciju apspriež investīcijas Kubā. Ražotāja rīcību kritizējuši daudzi politiķi, un tiek pieļauta iespēja liegt uzņēmumam piedalīties publiskajos iepirkumos Lietuvā.