Zināms nākamās valdības sastāvs, ko Saeimā plānots apstiprināt piektdien. Ar to premjera amatam nominētā Evika Siliņa no "Jaunās Vienotības" iepazīstinājusi Valsts prezidentu Edgaru Rinkēviču un valdības sociālos partnerus. Tie valdības deklarācijā ietvertos darbības virzienu vērtē kā visai nekonkrētus un prasa definēt konkrētākus mērķus. Vienlaikus pret atsevišķām ministru kandidatūrām izskan asi iebildumi.
"Jaunās Vienotības" politiķes Evikas Siliņas veidotajā valdībā visvairāk ministru - septiņi - būs no "Jaunās Vienotības". Finanšu ministra amatu saglabās Arvils Ašeradens, izglītības un zinātnes ministra – Anda Čakša, tieslietu ministra – Inese Lībiņa-Egnere. Ārlietu ministra amatu ieņems līdzšinējais premjers Krišjānis Kariņš, iekšlietu ministra amatā pēc dažu gadu pārtraukuma atgriezīsies Rihards Kozlovskis, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre būs Inga Bērziņa, bet par veselības ministru plānots apstiprināt parlamentārieti Hosamu Abu Meri.
Zaļo un zemnieku savienības pārstāvim Gunāram Kūtrim piedāvāts Saeimas priekšsēdētāja amats, bet valdībā ZZS pārstāvēs četri ministri. Labklājības ministra amatu plānots uzticēt Uldim Augulim, zemkopības ministra – Armandam Krauzem, ekonomikas ministra amatu - Viktoram Valainim, bet Kasparu Melni virzīs uz klimata un enerģētikas ministra amatu. No partijas "Progresīvie" par satiksmes ministru kļūs Kaspars Briškens, par aizsardzības ministru – Andris Sprūds, bet par kultūras ministri - Agnese Logina.
Valdību Saeimā, visticamāk, apstiprinās ar 53 balsīm - vēl niecīgāku pārsvaru kā aizejošajai valdībai. Tas nav cerētais rezultāts un bija iespējas izveidot plašāku koalīciju, atzīst Valsts prezidents Edgars Rinkēvičs. Tomēr, pirms vērtēt jaunveidojamo valdību, viņš aicina sagaidīt konkrētus darbus.
Ko par jauno iespējamo valdības sastāvu domā sabiedrība? Latvijas Radio uzrunātajiem iedzīvotājiem Rīgas ielās domas atšķiras – vieni uzsver, ka jaunos ministrus vērtēs vien vēlāk, pēc to darbiem; citi norāda, ka pārmaiņas Ministru kabineta sastāvā valstij un iedzīvotājiem neko nemainīs; taču vēl citi atzīst, ka valdības maiņa viņus neinteresē un tai nemaz neseko līdzi.
Analizē Rīgas Stradiņa universitātes Politikas zinātnes katedras docente, politoloģe Lelde Metla-Rozentāle.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X