Raidījums Piespēle viesojas Rīgas pilī kopā ar četru paaudžu TTT zelta meitenēm, jo šonedēļ pagājuši tieši 60 gadi, kopš leģendārās sieviešu basketbola komandas dibināšanas.

TTT meistarkomanda tika iekļauta Ginesa rekordu grāmatā par 18 reizes izcīnītajiem Eiropas Čempionvienību kausiem un 12  Eiropas Čempionvienību kausu izcīnīšanu pēc kārtas. Šis ir izcilākais 20.gadsimta vienas komandas sasniegums sieviešu basketbolā. Līdz ar to TTT meistarkomanda tika atzīta par visizcilāko sieviešu basketbola komandu 20.gadsimtā. Tieši komandas dzimšanas dienā - 5.novembrī - četru paaudžu basketbolistes tika aicinātas uz Rīgas pili pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa.

Pieņemšanā pie Valsts prezidenta, savu sporta karjeru atcerējās arī titulētākās komandas dalībnieces Skaidrīte Smildziņa-Budovska un Uļjana Semjonova. Par TTT vēsturi stāsta arī TTT dāmu kluba vadītāja Ilona Kalniņa, ilggadējs komandas atbalstītājs Andris Ārgalis un ilggadējs komandas korespondents Jānis Vahers.

TTT komandas pirmā spēle notika 1958. gada 5. novembrī. Tajā piedalījās arī Skaidrīte Smildziņa-Budovska un viņa bija vienīgā no tā laika sastāva, kas iepazīstināja ar savām atmiņām.

Skaidrīte Smildziņa-Budovska 1964. gada Pasaules čempionātā tika atzīta par labāko centra uzbrucēju, tāpat žurnālisti viņai piešķīra skaistākās basketbolistes titulu “Miss Basketball”.

Raidījumā skan arī fragments no Latvijas Radio arhīva, kad 1966. gadā TTT un tās toreizējo komandas kapteini līdzjutēji sagaidīja lidostā.

Uļa ienāca komanda jau tad, kad TTT bija slavenais tandēms Silvija Krodere un Skaidrīte Smildziņa. Un arī iesākot savu stāstu par karjeras pirmsākumiem Uļjana Semjonova atcerējās šo faktu, uz kura bāzes sāka spīdēt viņas zvaigzne TTT komandā.

Jaunatnes basketbola treneris Andris Purkalns ilgus gadus strādāja 2. bērnu un jaunatnes sporta skolā un tieši no šajā skolā lielajai TTT meistarkomandai tika sagatavotas visvairāk dalībnieces. Atmiņu vakarā Andris Purkalns atcerējās brīdi, kad nācās izšķirties, vai pievērsties sieviešu vai vīriešu basketbolam.