Šodien 34. dzimšanas dienu svin Latvijas basketbola valstsvienības kapteinis Dairis Bertāns. Šodien komandai jāmēģina sagādāt kapteinim lielisku dāvanu, pieliekot skaistu punktu lieliskajai debijai Pasaules kausā - cīņā par piekto vietu jāmēģina pieveikt Lietuvu. Kā to paveikt? Par to Latvijas Radio Basketbola studijā Andrejs Siliņš un Māris Bergs. 

 

Latvija pret Lietuvu - tas allaž ir principiāli, jo latvieši kā mazākie brāļi vienmēr vēlas iedzelt lielākajam brālim. Lietuva bijusi Eiropas čempione un izcīnījusi medaļas ne vien Eiropas čempionātā, bet arī Pasaules kausā un olimpiskajās spēlēs. Atšķirībā no debitantes Latvijas, tai dalība Pasaules kausā bijusi norma. Lietuvai ir savs klubs Eirolīgā Kauņas "Žalgiris", kas ik pa laikam nodarbina arī kādu latvieti. Arī šobrīd - Rolands Šmits jau otro sezonu spēlēs "Žalgiris" klubā, kur sevi apliecina kā viens no labākajiem spēka uzbrucējiem visā Eiropā. 

 

Lietuvas izlases līderis ir centrs Jons Valančūns, bet jāuzsver, ka tā ir arī labākā tālmetienu izpildītāja visā turnīrā. Latvijas komanda ir otrā šajā rādītājā. Toties lietuviešu aizsardzība noteikti nav bijusi augstākajā līmenī. Kādas ir uzvaras atslēgas šodienas spēlei? Arī par to Basketbola studijā. 

 

Spēles ssākums šodien 15:30.