Kopš neatkarības atgūšanas Latvijas vīru basketbola valstsvienība oficiālās spēlēs ne reizi nav uzveikusi Spāniju, taču tieši tas šodien jāpaveic, lai turpinātu cīņu par Pasaules kausa ceturtdaļfinālu. Basketbola studijā iepazīstamies ar jaudīgo pretinieci Spāniju - uz ko Latvijas izlasei šodien jābūt gatavai? 

 

Spānija ir viena no tradīcijām un panākumiem bagātākajām pasaules basketbola valstīm. Spānijai ir labākā vietējais čempionāts Eiropā, uz ko tiecas visi šai kontinentā spēlējošie basketbolisti. Spānijas vīru valstsvienība ir četrkārtēja Eiropas čempione, seškārtēja Eiropas vicečempione, četrkārtēja Eiropas bronzas ieguvēja, trīskārtēja olimpiskā vicečempione un reizi izcīnījusi arī olimpisko spēļu bronzu, kā arī divas reizes kļuvusi par pasaules čempioni. Galu galā - Spānija ir arī aktuālā Pasaules kausa turētāja. Starptautiskās basketbola federācijas FIBA pasaules rangā Spānija kopš pagājušā gada novembra ir pirmajā vietā, apsteidzot pat basketbola dzimteni ASV. 

 

Abām komandām ir itāliešu galvenie treneri, bet tās nav vienīgās ciešās paralēles starp Latvijas un Spānijas basketbolu. Spānijas basketbola skola ir viena no produktīvākajām pasaulē, un uz dažādu klubu jaunatnes sistēmām regulāri brauc arī Latvijas jaunie basketbolisti. Lielākā Latvijas superzvaigzne Kristaps Porziņģis uz Spāniju devās jau 15 gadu vecumā un tieši šai zemē bruģēja savu ceļu uz NBA. No tiem spēlētājiem, kuri piedalās Pasaules kausā Spānijā, jau jaunieše vecumā karjeras devušies attīstīt - Rolands Šmits, Artūrs Kurucs, Rodions Kurucs, Anžejs Pasečņiks, arī Aigars Šķēle savulaik pabija Spānijā, tāpat kā Artūrs Žagars.