Latvijas vīru basketbola valstsvienība svētdien izšķirošajā spēlē pārliecinoši pieveica Brazīliju un iekļuva Pasaules kausa ceturtdaļfinālā. Kā tas notika, stāsta Andrejs Siliņš un Māris Bergs, bet komentārus sniedz Artūrs Žagars, Andrejs Gražulis un valstsvienības galvenais treneris Luka Banki. 

 

Brīžiem Latvijas demonstrētais basketbols ir pasaules elites līmenī - atbilstoši vietai, kur Latvija nonākusi, proti, pasaules astoņu labāko komandu pulkā. Aizsardzībā mūsējie terorizēja pretiniekus ar spiedienu uz bumbu un precīzām rotācijām, bet uzbrukumā spēlēja pacietīgi, pārdomāti un gudri. Brazīliešiem mūsu basketbola kvalitātes to nācās izjust uz savas ādas, un viņiem tas bija sāpīgi. 

 

Artūrs Žagars trešajā ceturtdaļā guva 11 punktus pēc kārtas, bet visa Latvijas komanda iemeta 36 punktus, un no šī nokdauna Brazīlija vairs nespēja atgūties. Andrejs Gražulis vienmēr bija laikā un vietā, un 24 gūtie punkti ir jauns viņa karjeras rekords valstsvienībā. 

 

Galvenais treneris Luka Banki arī pēc tik liela panākuma saglabāja piezemētību un izteica pateicību gan Latvijas līdzjutējiem, gan indonēziešiem, kuru sirdis Latvijas komanda Džakartā iekaroja.