Tikai viens precīzs metiens Latviju šķīra no Pasaules kausa pusfināla - ceturtdaļfināla mačā pret Vāciju viss izšķīrās pašā galotnē. Šoreiz bumba grozā nekrita, bet Latvijas valstsvienības basketbolistiem nav laika pārdzīvot - jau šodien turpinās cīņa par 5. vietu un "mazā pusfināla" pretiniece būs Itālija. Latvijas Radio Basketbola studijā Andrejs Siliņš un Māris Bergs analizē vakardienas spēli un iepazīstina ar šodienas pretiniekiem. 

 

Ceturtdaļfinālā pret Vāciju Latvijai izdevās ierobežot pretinieku līderi Denisu Šrēderu, kurš aizvadīja vienu no sliktākajām spēlēm karjerā, taču mūsējie netika galā ar cīņu par atlēkušajām bumbām - vācieši guva 20 otrās iespējas punktus. Tāpat neizdevās izvairīties no kļūdām, un tās noveda pie 13 zaudētiem punktiem. 

 

Galvas nokārt nevajag - jau iekļūšana pasaules labāko astotniekā ir milzīgs panākums Latvijas basketbolam, bet nākamais mērķis ir ļoti skaidrs, proti, jāmēģina pabeigt turnīru pēc iespējas augstākā pozīcijā. "Mazajā pusfinālā" šodien Latvijai jāspēlē pret Itāliju. Tas būs principiāls duelis. Komandas spēlē līdzīga stila basketbolu, taču Itālijai bijusi diena vairāk atpūtai, kā arī sagrāve ceturtdaļfinālā pret ASV viņiem varētu b;ut emocionāli vieglāk pārvarama, nekā latviešiem sāpīgais zaudējums galotnē. Tomeŗ emocijas šodien vajadzēs, lai ar tām noslēptu fizisko pagurumu. 

 

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Luka Banki šodien spēlēs pret savas dzimtenes izlasi. Artrūrs Strautiņš devās uz Itāliju agrā vecumā un ir Itālijas "basketbola pilsonis", proti, Itālijas čempionātā viņš oficiāli skaitās kā vietējais spēlētājs. Andrejs Gražulis aizvadīs piekto sezonu pēc kārtas Itālijas līgā. Dairis Bertāns savulaik tieši no Itālijas superkluba Milānas "Olimpia" tika līdz iespējai piepildīt savu sapni - debitēt Nacionālajā basketbola asociācijā (NBA).