Latvijas bobslejisti šonedēļ oficiāli kļuva par Soču olimpiskajiem čempioniem četriniekos un bronzas laureātiem divniekos. Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis skaidro, kā un kad latvieši varētu saņemt godam izcīnītās medaļas. Runājam arī par gatavošanos 2020.gada Tokijas vasaras olimpiskajām spēlēm.

Attēlā: Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens, Arvis Vilkaste un Jānis Strenga ar Soču sudraba medaļām.

Olimpiskās noskaņās raidījumā viesojas arī pludmales volejbolists, jaunais Mārtiņa Pļaviņa pārinieks Edgars Točs – viņš 30 gadu vecumā riskējis ar visu, lai uzsāktu ceļu pretī olimpiskajam sapnim.

Medaļas pienākas, pagaidām neskaidra to saņemšana

Šonedēļ Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija izmainīja Soču spēļu sacensību rezultātu protokolus bobsleja divniekiem un četriniekiem. No protokoliem pazuduši dopingu lietojušo Krievijas ekipāžu uzvārdi – divnieku un četrinieku čempionu ekipāžas ar Aleksandru Zubkovu priekšgalā un arī Aleksandra Kasjanova un viņa stūmēju.

Pagaidām nav zināms, kad latvieši varētu iegūt godam izcīnīto olimpisko zeltu un bronzu. Par to jālemj un oficiāli jāpaziņo Starptautiskajai Olimpiskajai komiteja (SOK). Aldons Vrubļevskis gan atzīst, ka atpakaļceļa vairs nav un Latvijas ekipāžas ir oficiālie Soču spēļu laureāti.

Sākotnējais plāns bija apbalvot bobslejistus ar olimpisko zeltu un bronzu šī gada beigās Siguldā, kad tur notiks Pasaules kausa posms bobslejā un skeletonā. Tomēr šī ideja vairs nav reāla, jo process ievilcies.

Riskēja kā pokerā, sākums izdevies

Olimpiskās noskaņās raidījumā viesojas pludmales volejbolists, jaunais Mārtiņa Pļaviņa pārinieks Edgars Točs – 30 gadu vecumā viņš pagājušogad riskēja ar visu, lai uzsāktu ceļu pretī savam olimpiskajam sapnim.

Iepriekš Edgars Točs spēlēja kopā ar Rihardu Finsteru, paralēli strādāja divos darbos un vēl trenējās profesionālā režīmā pludmales volejbolā. Pēc pārim neveiksmīgā Eiropas čempionāta Jūrmalā pērnā gada augustā, pārinieku ceļi šķīrās un Točs riskēja ar visu, piekrītot Mārtiņa Pļaviņa piedāvājumam spēlēt kopā – Edgars pameta abus darbus un ģimenes atbalstīts sāka trenēties pie Genādija Samoilova.

Jau sezonas pirmajā posmā izdevās uzvarēt, un tas solīja labu sadarbības turpinājumu. Tagad pārim aiz muguras pirmā kopīgā sezona un Točs ar to ir apmierināts. Viņa mērķis gan ir daudz augstāks – ne tikai kvalificēties, bet arī izcīnīt medaļu 2020.gada Tokijas vasaras olimpiskajās spēlēs.